Středa, Leden 16, 2019

Veřejné přípomínkové řízení k franšízám TransPennine Express a Northern otevřeno

Veřejné přípomínkové řízení k franšízám TransPennine Express a Northern otevřeno

Britské ministerstvo dopravy doufá, že v tomto veřejném připomínkovém řízení nasbírá co nejvíce podnětů od odborníků z řad dopravy i cestující veřejnosti, ke kvalitě služeb, jež jsou v rámci franšízy provozovány.


Administrací veřejného připomínkového řízení bylo pověřeno sdružení Rail North, v němž jsou zastoupeni jak dopravci, tak i města a obce, jihž se dotýká provoz na pronajatých tratích TransPennine Express a Northern Rail.
Franšízu k provozování osobní železniční dopravy nyní drží dopravce First TransPennine Express, jehož vlastníky jsou First Group a Keolis UK. First TransPennine Express zajišťuje dopravu v části severní Anglie a části Skotska. Hlavním hubem (terminálem) je severo-anglické město Manchester, z něhož pak vycházejí tři hlavní dopravní větve: Severní TransPennine spojuje Liverpool a Newcastle, Jižní TransPennine spojuje Manchester (Letiště) a Cleethorpes a třetí větví je pak Severozápadní TransPennine, která spojuje Manchester a Edinburgh.
V oučasné době je doprava na těchto tratích zajišťována dieselovými soupravami BR (British Rail) řady (Class) 158, BR Class 175 Coradias a BR Class 185 Desiros. Třetí jmenovaná souprava byla – navzdory modernímu exteriéru i interiéru – velmi často kritizována ze strany cestujících, jako jednotka zcela nevhodná na delší úseky.

Related posts

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: