Středa, Leden 16, 2019

Londýn: Za dopravní služby lze platit s pomocí bezkontakní platební karty

Londýn: Za dopravní služby lze platit s pomocí bezkontakní platební karty

Od dnešního dne na území Londýna a v jeho přilehlých městských částech hradit dopravu přímo v dopravních prostředcích s pomocí bezkontaktních platebních karet.

Tato služba, jejíž integrace do stávajícího systému platebních a finančních operací trvala rok, byla po tříměsičním testování uvedena do ostrého provozu 16. Září, tak nabídne cestujícím, kteří nevlastní Oyster kartu, jednodušší odbavení v rámci městské dopravy.
IMG_6426Doposud platilo, že pokud cestující nemohl použít k odbavení a platbě služeb Oyster kartu, byla jediným řešením koupě jízdenky buď u pokladny, nebo v předprodejním automatu. Bohužel u obou variant platilo (a díky atraktivitě Londýna pro turismus bude platit i nadále…), že fronty u prodejních míst, případně u automatů, byly neuvěřitelné a frustrující – dvacetiminutové čekání bylo zcela běžným projevem snahy o koupi odpovídajícího jízdního dokladu.
Od včerejšího dne je pro spoustu cestujících taková zkušenost minulostí. Pokud je cestujícíc držitelem platební karty, která umožňuje bezkontaktní platby, může platbu za danou jízdu městskou a příměstskou dopravou v okolí Londýna platit přímo u turniketu. Přiložením karty se načte na čip kód stanice, kde jízda začíná, v cílové stanici, opět přiložením platební karty ke čtečce Oyster karet, dojde k doplnění cílové stanice a následnému odpočtu přesné částky za dopravní službu. Zcela stejný princip pak bude fungovat i v autobusové a příměstské železniční dopravě – všude tam, kde platí Oyster karta bude možné využít bezkontaktní platební karty.
Pokud se tento projekt osvědčí, lze očekávat jeho následné rošíření i mimo Londýn – což by byla opravdu skvělá zpráva pro všechny, kteří využívají ke svým cestám prostředky veřejné dopravy.

Related posts

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: