Pondělí, Listopad 11, 2019

Stanice metra London Bridge byla uzavřena kvůli požáru (aktualizováno)

Stanice metra London Bridge byla uzavřena kvůli požáru (aktualizováno)

16. prosince 2014 byla pro provoz uzavřena stanice metra London bridge v Londýně. Podle denníku The Telegraph bylo aktivováno jedno z čidel požáru.


Správce londýnské hromadné dopravy, Transport for London varoval cestující, aby pro své cesty zvolili raději jiné linky metra. Cestující, kteří se nacházeli v prostorách stanice metra London byli evakuováni.
Podle vyjádření mluvčího hasičů se jednalo pouze o požár malého rozsahu, který se nacházel v podzemních, obslužných prostorách stanice London bridge a nijak nezasáhl do provozních prostor stanice.
Aktualizováno: Pro běžný provoz byla stanice otevřena 16.12.2014 v 1140 GMT, dle hasičů nebyly zaznamenány žádné škody na provozním zařízení.
Zde si dovolíme podotknout, že londýnská veřejnost je mimořádně citlivá na jakoukoliv zmínku o požáru v metru – mají totiž stále v živé paměti požár stanice metra King’s Cross 18. listopadu roku 1987, při němž tragicky zahynulo 31 osob a více, jak 100 jich bylo zraněno. Tehdejší požár vznikl díky nečistotám, jež se usazovaly po dlouhou dobu mezi ostěním eskalátoru, jež se vznítily od nedopalku cigarety (tehdy se smělo v prostorách londýnského metra kouřit).
Přiložené video z kanálu Youtube je dokumentem ze série „Vteřiny před katastrofou“, v němž je tragédie z King’s Cross zmapována. Video obsahuje čínské titulky, během dnešního večera se pokusíme ověřit a sdílet anglickou verzi z televizního kanálu Channel 5.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: