Stanice metra London Bridge byla uzavřena kvůli požáru (aktualizováno)


16. prosince 2014 byla pro provoz uzavřena stanice metra London bridge v Londýně. Podle denníku The Telegraph bylo aktivováno jedno z čidel požáru.

Správce londýnské hromadné dopravy, Transport for London varoval cestující, aby pro své cesty zvolili raději jiné linky metra. Cestující, kteří se nacházeli v prostorách stanice metra London byli evakuováni.

Podle vyjádření mluvčího hasičů se jednalo pouze o požár malého rozsahu, který se nacházel v podzemních, obslužných prostorách stanice London bridge a nijak nezasáhl do provozních prostor stanice.

Aktualizováno: Pro běžný provoz byla stanice otevřena 16.12.2014 v 1140 GMT, dle hasičů nebyly zaznamenány žádné škody na provozním zařízení.

Zde si dovolíme podotknout, že londýnská veřejnost je mimořádně citlivá na jakoukoliv zmínku o požáru v metru – mají totiž stále v živé paměti požár stanice metra King’s Cross 18. listopadu roku 1987, při němž tragicky zahynulo 31 osob a více, jak 100 jich bylo zraněno. Tehdejší požár vznikl díky nečistotám, jež se usazovaly po dlouhou dobu mezi ostěním eskalátoru, jež se vznítily od nedopalku cigarety (tehdy se smělo v prostorách londýnského metra kouřit).

Přiložené video z kanálu Youtube je dokumentem ze série „Vteřiny před katastrofou“, v němž je tragédie z King’s Cross zmapována. Video obsahuje čínské titulky, během dnešního večera se pokusíme ověřit a sdílet anglickou verzi z televizního kanálu Channel 5.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.