Pondělí, Listopad 11, 2019

SŽDC zveřejnila video studie železničního spojení na pražské letiště

SŽDC zveřejnila video studie železničního spojení na pražské letiště

Železniční spojení na pražské letiště V.Havla lze popsat, jako nekonečný příběh. Je v plánu, mluví se o něm, ale nikdo neví kdy a jak bude uvedeno v realitu.


A jakkoliv nemáme důvod k jásotu, lze říci, že „Studie proveditelnosti“, kterou uvolnila SŽDC (Správa železniční a dopravní cesty) je krokem směrem k budoucnosti. Avšak stále nikdo z nás netuší, kdy se sen o cestě vlakem na letiště Praha stane realitou – a nikoliv jen „mokrým snem“ mnoha cestujících.
 

Uvažované železniční spojení je primárně směřováno jako hlavní dopravní spojení mezi středočeským Kladnem a centrem Prahy. Součástí tohoto železničního spojení pak může být odbočka na letiště Václava Havla Praha, při čemž velké diskuse stále vyvolává případné trasování železničního tělesa. Chronickými „stěžovateli“ jsou v tomto případě městské části Praha 7 a Praha 6, z nichž každá si nárokuje své představy a svá provedení. Právě díky nekompromisním postojům obou zmíněných pražských částí došlo od roku 2006 již k několika projektovým změnám a jsou to právě ony městské části, kterým by měla ve volbách cestující veřejnost „poděkovat“ za jejich politicky profesionální práci.
I přes zmíněné patálie s prosazováním trasy železničního spojení Vám video, publikované SŽDC, doporučujeme ke shlédnutí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: