Aktualizace: Airbus A320-200 na letu QZ8501 společnosti Air Asia je pohřešován


Letecký dopravce Air Asia vydal prohlášení, v němž oznamuje ztrátu radarového kontaktu se strojem Airbus A320-200, letu QZ8501 ze Subarayi do Singapuru.

Poslední kontakt, který dle slov společnosti Air Asia proběhl v 7:24 místního času (00:24 CET) a nebyl ničím neobvyklý – neobsahoval žádné známky jakýchkoliv potíží.

Malajsijský ministr dopravy Hadi Mustofa potvrdil pro tisk, že pátrání po zmizelém Airbusu společnosti Air Asia AirAsia Indonesia (příslušnost stroje k aerolinkám byla upravena na základě nových informací z ověřených zdrojů, jež byly zveřejněny až v Pondělí, 29.12.2014) je v plném proudu a připraveny jsou i operativní složky pro případné záchranné práce. Zároveň dodal, že v letové trase ze Suburbayi do Singapuru byl úsek se špatnými povětrnostními podmínkami.

Na letu QZ8501 společnosti Air Asia bylo 155 cestujících a 7 členů posádky (2 piloti a 5 osob palubního personálu), při čemž 149 pasažérů pocházelo z Indonésie, tři z Jižní Koree, a po jednom ze Singapuru, Malajsie a Francie.

Airbus A320 AirAsia

Airbus A320, společnosti Air Asia. Autor: Jyi1693, zdroj: Wikipedia

Událost sledujeme a o nových skutečnostech Vás budeme informovat.

Air Asia je letecký dopravce se sídlem v Malajsii, který vznikl v roce 1993 a do dnešního dne byla historie společnosti prosta fatálních nehod. Dopravce disponuje flotilou 82 dopravních letadel typu Airbus A320-200.

Aktualizace (Pondělí, 29.12.2014, 0900)

Podle údajů z databáze Flightradar24 byl zříceným strojem Airbus A320-200 s imatrikulací PK-AXC. s výrobním číslem (MSN) 3648, vyroben byl v roce 2005.

Pátrací akce pokračuje v místech, která by mohla odpovídat místu případné havárie stroje. Ředitel agentury, která má záchranné práce na starosti, Bambang Soelistyo, k tomu řekl:

Podle všech zatím dostupných údajů, které máme k dispozici, lze předpokládat, že uvedený stroj se zřítil do moře. Bohužel, v tuto chvíli nemáme informace o tom, že by byly na daných souřadnicích nalezeny trosky zříceného letounu.

Dění kolem této nehody budeme i nadále sledovat.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.