QZ8501: v místě pátrání byly nalezeny předměty


Poblíž ostrova Borneo byly na hladině moře nalezeny předměty, které – ačkoliv ještě nebyly přesně identifikovány – mohou být troskami pohřešovaného letadla Airbus A320 společnosti AirAsia Indonesia.

Bambang Sulistyo, který vede tým záchranářů, pro CNN řekl, že na 95% se jedná právě o trosky Airbusu PK-AXC, který byl prohlášen za pohřešovaný poté, co s ním řízení letového provozu ztratilo rádiový kontakt.

Dále uvedl, že záchranáři taktéž spatřili v mělkých vodách prohledávané oblasti stín, kterým by mohla být část trupu Airbusu – avšak ani tato informace není potvrzena za definitivní. Dále prý záchranáři objevili na hladině moře poblíž tohoto místa plovoucí objekty, mezi nimiž byly zahlédnuty objekty velmi podobné lidskému tělu.

Z uvedených informací – u nichž je stále nutné brát v úvahu jejich status informací neověřených – lze dovodit, že letoun se do moře nezřítil. Možným scénářem je varianta, kdy se piloti snažili (pravděpodobně) poškozený stroj dovést k nouzovému přistání na mořské hladině – tomu by nasvědčovala ona informace o části trupu letadla, jehož silueta byla pravděpodobně spatřena pod hladinou moře poblíž Bornea.

Situaci a vývoj kolem letadla společnosti Indonesia AirAsia na letu QZ8501 i nadále sledujeme a o nových zjištěních Vás budeme informovat. Původní aktualitu o této smutné události najdete zde.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.