A znáte tento? Thomas TBB Transit Liner HDX


Sem – tam se nám v redakci stane, že při přípravě článku narazíme na zajímavost, z níž nakonec vzejde článek – zatím co původně zvažovaný materiál zůstane nevyužitý. Jako se tak stalo u tohoto článku.

Původně jsme měli v úmyslu napsat aktualitu na téma dálkových autobusů Setra, ale při hledání konkrétních informací jsme se díky koncernu Mercedes-Benz (ten má vazby jak na Setru, tak i na Thomas TBB) a jeho vlastnickou strukturu dostali až k výrobci autobusů Thomas TBB v USA (ano, uznáváme, je to malinko z ruky…). A jeho portfolio autobusů nás zaujalo natolik, že původní aktualita o autobusu Setra 431DT zapadla do archivu a z TBB se stal „main article“.

Mezi našimi čtenáři jsou i příznivci starých typů městských autobusů – k smrti milují tehdejší Karosy (např. B731), zatímco nový Crossway je nechávají zcela chladnými. Proč jim tedy neukázat lahůdku, byť je ze zámoří? Pro jasnější představu: stojíte na zastávce autobusu a čekáte na svůj spoj. Pak se před vámi zjeví stará Karosa ŠM11 a vy obdivně vydechnete. Nastoupíte a – zjistíte, že se nejedná o „starou“ ŠM11-ku, ale o „novou starou“ ŠM11-ku…

Thomas BB jde přesně tímto směrem. Autobusy, vyráběné touto firmou, mají onen původní, zastaralý vzhled, jak jej můžete vídat ve filmech z osmdesátých a devadesátých let minulého století. Ale uvnitř, uvnitř je vše nové. Něco ve smyslu vylepšené nostalgie. Ale dost už slov, protože slova nedokáží pojmout a popsat to, co můžeme vidět. Takže milí příznivci autobusů a těch starších zejména, kochejte se:

1000788_1950705_799_532_Thomas_Built_Saf-T-Liner_HDX_tbb_HDX_005_h

CRW_5637-copy_LG

bus_lg_school_minotour

STLiner_C2_Normal

TBB_Maintenance-Shelf_600px

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.