Ne vždy je Ryanair první – i když se jedná pouze o „paperless“ proces


Před necelým rokem jsme provoz našeho magazínu zahajovali krátkou aktualitou, v níž jsme zmínili easyJet a jeho přechod k tzv. paperless procesu.

Dnes zveřejňujeme aktualitu, jejímž hlavním aktérem je Ryanair, který oznámil, že uzavřel se společností Vodafone kontrakt ma zajištění IT a telekomunikační služby.

Vodafone bude pro Ryanair zajišťovat zmíněné služby ve všech zemích, kam Ryanair létá. Součastí těchto služeb bude nejen  poskytnutí služeb mobilního operátora, Vodafone bude zajišťovat i vybavení pilotům Ryainair v podobě tabletů (údajně to budou iPady), jež jsou klíčovým prvkem paperless (tedy volně přeloženo „úřadujeme bez tištěných formulářů“…) procesů.

Úmysl je zcela zřejmý: úspora finančních prostředků. Pro předletovou přípravu a pro procedury po přistání se spotřebují neskutečná kvanta tištěných formulářů – což je v době, kdy elektronika dokáže řešit i ovládání rodinného domu „na dálku“ a podle všech požadavků majitele, zcela fatálním selháním našeho pohledu na udržitelnou budoucnost. Což samozřejmě není jen věcí leteckých dopravců – u jedné nadnárodní a velice známe korporace jsem se setkal s tím, že manažeři na nižší úrovni vedení pracují s běžně tištěnými formuláři, jež následně skenují do PC a odesílají (bůh ví kam) k archivaci. Že ona korporace nedokázala přejít na elektronické formuláře, je mi dodnes záhadou.

Samozřejmě, že tisková zpráva Ryanairu se neobešla bez klasického „macho“ efektu, jež nám, zaostalým žurnalistům vysvětlil, jak důležitá je pozice Ryainairu na evropském leteckém nebi a jak dokonalých a úžasných služeb se nám, bezvěrcům, jeho prostřednictvím dostává.

Nic méně uznávám, že pokud pominu onen styl „aka Radim Jančura“, má ona tisková zpráva zcela pozitivní tón: ohledy k přírodním zdrojům poskočí opět o jeden stupínek výše. A to je dobře.

Nic méně si neodpustím připomenout, s jakými „úžasnými a dokonalými“ službami se cestující na palubě letadla společnosti Ryainair také může setkat – znáte ono rčení „opakování je matka moudrosti“:

A pokud vás nudilo krátké, sedmiminutové video o perfektně zvládnuté krizové situaci, pak vám nabídneme půlhodinku s britskou BBC, která kdysi, před lety, natočila půlhodinové video jež má příznačný titulek „Důvody, proč nesnášet Ryanair“:

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.