Rusko ohlásilo tendr na projektové práce k výstavbě VRT


Dopravce RŽD, který je státním a majoritním dopravcem v Rusku, vyhlásil tendr na projekt vysokorychlostní tratě mezi Moskvou a Kazaní.

RŽD předpokládá, že na této VRT, která spojí uvedená města, bude maximální rychlost 400 km/h a do úvahy připadá i možné napojení tohoto VRT tělesa dále na východ, do Astany, Kazachstánu a Číny.

Hodnota celého kontraktu je 320 milionů Eur. V návaznosti na výstavbu této vysokorychlostní tratě bude vytvořeno nejméně 300 tisíc pracovních příležitostí. Hlavním dopravním prostředkam pak bude chlouba ruských železnic, jednotka Sapsan, která nedávno pokořila světový rychlostní rekord. Vysokorychlostní jednotka Sapsan vychází ze známé jednotky Siemens Velaro, přičemž všechny objednané vozy musí samozřejmě splňovat požadavek na širokorozchodnou železniční síť ruských železnic. Zajímavostí je i fakt, že tato VRT bude vybudována v rámci PPP (public-private-partnership).

Vzdálenost mezi MOskvou a Kazaní je přibližně 770 km, cesta Sapsanem bude trvat 3 a půl hodiny přičemž jednotka bude moci využít maximální rychlost 250 km/h.

Siemens Velaro RUS - SAPSAN

Siemens Velaro RUS, aka Sapsan. Autor fotografie: Mika Stetsovski, Wikimedia Commons

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.