Evropská komise prověřuje dotace do španělského výzkumného centra CEATF


Španělské výzkumné a testovací centrum pro VRT, jež je známo pod zkratkou ADIF, či CEATF, bude v nejbližší době podrobeno hloubkovému vyšetřování ze strany Evropské komise.

Komise se totiž domnívá, že dotace ve výši 358 milionů Eur, na níž se kromě Španělska podílel i fond pro Regionální obnovu a rozvoj (ERDF), byla čerpána na základě nepravdivých, či neúplných informací. Existuje i podezření, že část finančních prostředků byla použita na jinou, nesouvisející a pro dotace neschválenou výstavbu.

Evropská komise se obává, že část finančních prostředků byla použita v rozporu s původním plánem, který hovořil o výstavbě infrastruktury – konkrétně o vysokorychlostním železničním okruhu, který má být určen pro testy VRT souprav s rychlostí do 520 km/h. Dle jejich názoru, příjemce použil dotace i na projekty, jež sice s tímto konkrétním souvisejí, avšak nebyly zařazené do dotačního programu. Komise se proto obává, že i když nelze hovořit o zneužití finančních prostředků, existuje podezření,  že byly použity nesprávným způsobem.

Nyní tedy začne prověřování veškerých finančních toků k dotčenému příjemci dotací a po následném vyhodnocení bude komisí uvolněna závěrečná zpráva.

Reklamy

One thought on “Evropská komise prověřuje dotace do španělského výzkumného centra CEATF

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.