Vossloh míří do Ruska


Při příležitosti podepsání kontraktu mezi RŽD (železniční dopravce v Rusku, plně vlastněný státem) a firmou Vossloh, bylo zmíněno několik zajímavých informací.

V první řadě se zmíním o kontraktu, jež byl oběma stranami podepsán: Vossloh a RŽD budou velmi úzce spolupracovat na vývoji a výrobě technických komponent a měřící techniky, jež jsou – případně budou – používány v rámci provozu VRT.

Druhou zajímavou informací je, že Vossloh uvažuje o zřízení výrobní základny na území Ruska – což by pro španělského výrobce dopravní techniky znamenalo strategickou výhodu v účasti na budoucích výběrových řízeních.

Navíc je neoddiskutovatelným faktem, že i v Rusku nabírají investice do výstavby infrastruktury k VRT zajímavého finančního objemu – na našich stránkách jsme již psali o rychlostním rekordu, jehož dosáhla EMU Siemens Velaro „SAPSAN“, kterou provozují RŽD na trati mezi Moskvou a Nižným Novgorodem.

Položme si tedy otázku: pokud by v ČR existovala politická vůle k urychlené výstavbě VRT, mohli bychom, i u nás očekávat příchod investorů z oblasti VRT infrastruktury? Můj názor je, že zcela jistě. Trapné je, že k tomuto poznání nejsou schopni dojít i naši politici.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.