Středa, Leden 16, 2019

Boeing 737 společnosti Jet Airways přistál s nedostatečným množstvím paliva

Boeing 737 společnosti Jet Airways přistál s nedostatečným množstvím paliva

Liknavost? Hazard? Úmysl? Těžko soudit. Jisté je, že stroj Boeing 737-800 dopravce Jet Airways přistál v režimu nouze na letišti Trivandrum poté, co piloti ohlásili stav nouze z nedostatku paliva.

Incident se odehrál 18. Srpna. Dopravní letadlo Boeing 737-800 dopravce Jet Aiways na letu z Dóhá mělo původně přistát dle plánu v Kochi.

V místě přistání však panovaly velmi nepříznivé povětrnostní podmínky a proto se piloti rozhodli – po třech opakovaných pokusech o přistání – přistát na letišti Trivandrum. V letovém plánu však bylo jako záložní letiště uvedeno Bangalore. Podle pracovníků přibližovací služby, piloti při přiblížení k letišti Trivandrum požádali o nouzové přistání z důvodů nedostatku paliva. Po přistání, při němž nedošlo k žádným potížím ani zraněním cestujících, bylo zjištěno, že v nádržích Boeingu zbývalo pouhých 25kg leteckého paliva – což je množství, jež neodpovídá požadavku výrobce letadla na minimálně 1500kg leteckého paliva jako rezerva pro případ neočekávaných okolností. Na palubě letadla bylo 142 cestujících a 8 členů posádky.
Celý incident byl nahlášen tamějšímu úřadu pro civilní letectví DGCA a ten požádal úřad pro vyšetřování v civilním letectví (AAIB), aby byl tento incident veden jako velmi závažný.
Jet Airways je druhý největší letecký dopravce v Indii s flotilou zhruba stovky dopravních letadel, kde většina je tvořena typem Boeing 737 NG.

Related posts

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: