ACE potvrdila pronájem deseti B737MAX pro Travel Service


Společnost AerCap potvrdila pronájem deseti kusů dopravního letadla Boeing 737 MAX8 pro českého dopravce Travel Service. AerCap je druhým největším pronajímatelem dopravních strojů Boeing 737 MAX na světě, Travel Service je pak pro AerCap významným obchodním partnerem, co se střední a východní Evropy týče.

Travel Service je zákazníkem AerCap již od roku 2000 a od té doby se z malého dopravce stal významný středoevropský hráč na poli charterové letecké dopravy,

komentoval danou leasingovou smlouvu ředitel komerčních pronájmů společnosti, Philip Scruggs. V podobném duchu pak tento obchodní případ okomentoval Roman Vik, spolumajitel Travel Service:

AerCap je naším dlouhodobým obchodním partnerem a v začátcích nám výrazně pomohl k úspěšnému vzestupu, co se našeho byznysu týče. A díky pronájmu letadel Boeing 737 MAX nám opět pomůže k lepším provozním i ekonomickým výsledkům

Boeing 737 MAX je dopravcům k dispozici ve třech variantách, 737/7, 737/8, a 737/9 – při čemž se jedná o vylepšené verze stávajících modelů 737-700/800/900. Vyznačují se zejména lepší spotřebou leteckého paliva a nižší hlučností. V současné době výrobce eviduje celkem 2831 objednávek na uvedený dopravní letoun, při čemž z uvedeného počtu má AerCap objednáno rovných sto kusů uvedeného dopravního letounu.

Konkurenční výrobce letadel stejné kategorie, Airbus Industries, eviduje ve stejné kategorii dopravního letadla 3 342 objednávek na verzi Airbusu A320 NEO.

Na YT jsem našel zajímavé video, kde jsou oba stroje porovnány jak do provozních parametrů, tak i do „vizuálních“ parametrů – tedy i v tom, jak se liší interiéry obou letadel:

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.