easyJet má novou mobilní aplikaci: Mobile Host


V roce 2014 jsem na stránkách tohoto magazínu uvedl aktualitu, v níž jsem zmínil poměrně inovativní přístup dopravce k řešení „papreless“ možností při správě flotily letadel, kterou dopravce provozuje. Nyní, po zhruba dvou letech je zde další „úlovek“, který se easyJet přímo týká: nová mobilní aplikace Mobile Host.

V první řadě je ona aplikace dobrá v tom, že easyJet je prvním nízkonákladovým dopravcem, který cestujícím nabídne informaci o tom, ze které nástupní brány bude let odbaven – a já, cestující, obdržím tuto informaci prostřednictvím takzvané „push“ zprávy – jinak řečeno, v okamžiku, kdy na daném letišti dojde ke zveřejnění informace o tom, ze které nástupní brány bude let odbaven, tak v ten samý okamžik uvidím tutéž informaci i já na svém mobilním telefonu. Tudíž je konec posedávání v odbavovací hale – cestující si může klidně dál posedět v kavárně. Součástí aplikace je i mapka, na níž se má cestujícímu zobrazit cesta k dané bráně, u níž je let odbaven, včetně odhadu doby, která je potřebná k dosažení cíle.

mobile host

Podobným způsobem pracuje i jiná vychytávka aplikace: upozornění na okamžik, kdy je zavazadlo cestujícího reálně k dispozici v letištní hale pro odbavení zavazadel. Pokud někdo z Vás někdy čekal na některém z letišť na zavazadlo, víte určitě, o čem je řeč – čekat na zavazadlo například 45 minut je opravdu zábava k popukání. A stejně, jako v předchozím popisovaném případě, i u této funkce by měl mít cestující k dispozici mapku od pasové kontroly k danému místu, kde si může cestující zavazadlo vyzvednout.

Momentálně lze veškeré možnosti aplikace využít na těchto letištích:

 Letiště, kde lze aplikaci použít Upozornění na odletovou bránu vybraného letu Upozornění na zavazadlo připravené k vyzvednutí
BFS (Belfast International) Yes Yes
BRS (Bristol Airport) Yes No
EDI (Edinburgh Airport) Yes Yes
GVA (Ženeva) Yes Yes
LGW (Londýn Gatwick) Yes Yes
LIN (Miláno – Linate) Yes Yes
MXP (Miláno – Malpensa) Yes Yes
SXF (Berlín – Schönefeld) Yes Yes
LIL (Lille) Yes Yes
JER (Jersey Airport) Yes Yes
PFO (Paphos) Yes Yes
LCA (Larnaca) Yes Yes
NCL (Newcastle) Yes Yes
AMS (Amsterodam – Schiphol) Yes Yes

Tak, a teď mínusy toho všeho.

PROČ JE APLIKACE DOSTUPNÁ JEN PRO iPHONE???

To je naprosto neuvěřitelné a z mého pohledu i neomluvitelné. Proč proboha dopravce upřednostňuje jednu platformu? Dokážu pochopit argument, že vývoj každé nové, nebo inovované aplikace stojí finanční prostředky – až po tento bod je vše v pořádku. Co ovšem nikdy nepochopím, je ignorace skupiny cestujících, kteří použivají mobilní telefon s jiným operačním systémem. Kdyby se easyJet alespoň uráčil ostatním sdělit, proč není aplikace dostupná pro AOS a W10M platformy, případně kdy dostupná bude…

Původní aplikace, která neobsahovala výše popsané možnosti, byla cestujícím představena a nabídnuta již v loňském roce. Od té doby uběhlo docela dost času na to, aby se dopravce pokusil tuto službu rozšířit i na jiná letiště – nejen na oněch pár vybraných, které uvádím výše.

Tuto dnešní aktualitu bych mohl shrnout následovně: ano, je fajn, že se dopravce easyJet snaží přistupovat k provozu svých služeb inovativně. Ovšem zcela nepochopitelné je to, že ani rok po zprovoznění služby ji nelze využít na jiných platformách, než na iOS od Apple.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.