Pátek, Říjen 18, 2019

easyJet má novou mobilní aplikaci: Mobile Host

easyJet má novou mobilní aplikaci: Mobile Host

V roce 2014 jsem na stránkách tohoto magazínu uvedl aktualitu, v níž jsem zmínil poměrně inovativní přístup dopravce k řešení „papreless“ možností při správě flotily letadel, kterou dopravce provozuje. Nyní, po zhruba dvou letech je zde další „úlovek“, který se easyJet přímo týká: nová mobilní aplikace Mobile Host.

V první řadě je ona aplikace dobrá v tom, že easyJet je prvním nízkonákladovým dopravcem, který cestujícím nabídne informaci o tom, ze které nástupní brány bude let odbaven – a já, cestující, obdržím tuto informaci prostřednictvím takzvané „push“ zprávy – jinak řečeno, v okamžiku, kdy na daném letišti dojde ke zveřejnění informace o tom, ze které nástupní brány bude let odbaven, tak v ten samý okamžik uvidím tutéž informaci i já na svém mobilním telefonu. Tudíž je konec posedávání v odbavovací hale – cestující si může klidně dál posedět v kavárně. Součástí aplikace je i mapka, na níž se má cestujícímu zobrazit cesta k dané bráně, u níž je let odbaven, včetně odhadu doby, která je potřebná k dosažení cíle.
mobile host
Podobným způsobem pracuje i jiná vychytávka aplikace: upozornění na okamžik, kdy je zavazadlo cestujícího reálně k dispozici v letištní hale pro odbavení zavazadel. Pokud někdo z Vás někdy čekal na některém z letišť na zavazadlo, víte určitě, o čem je řeč – čekat na zavazadlo například 45 minut je opravdu zábava k popukání. A stejně, jako v předchozím popisovaném případě, i u této funkce by měl mít cestující k dispozici mapku od pasové kontroly k danému místu, kde si může cestující zavazadlo vyzvednout.
Momentálně lze veškeré možnosti aplikace využít na těchto letištích:

 Letiště, kde lze aplikaci použítUpozornění na odletovou bránu vybraného letuUpozornění na zavazadlo připravené k vyzvednutí
BFS (Belfast International)YesYes
BRS (Bristol Airport)YesNo
EDI (Edinburgh Airport)YesYes
GVA (Ženeva)YesYes
LGW (Londýn Gatwick)YesYes
LIN (Miláno – Linate)YesYes
MXP (Miláno – Malpensa)YesYes
SXF (Berlín – Schönefeld)YesYes
LIL (Lille)YesYes
JER (Jersey Airport)YesYes
PFO (Paphos)YesYes
LCA (Larnaca)YesYes
NCL (Newcastle)YesYes
AMS (Amsterodam – Schiphol)YesYes

Tak, a teď mínusy toho všeho.
PROČ JE APLIKACE DOSTUPNÁ JEN PRO iPHONE???
To je naprosto neuvěřitelné a z mého pohledu i neomluvitelné. Proč proboha dopravce upřednostňuje jednu platformu? Dokážu pochopit argument, že vývoj každé nové, nebo inovované aplikace stojí finanční prostředky – až po tento bod je vše v pořádku. Co ovšem nikdy nepochopím, je ignorace skupiny cestujících, kteří použivají mobilní telefon s jiným operačním systémem. Kdyby se easyJet alespoň uráčil ostatním sdělit, proč není aplikace dostupná pro AOS a W10M platformy, případně kdy dostupná bude…
Původní aplikace, která neobsahovala výše popsané možnosti, byla cestujícím představena a nabídnuta již v loňském roce. Od té doby uběhlo docela dost času na to, aby se dopravce pokusil tuto službu rozšířit i na jiná letiště – nejen na oněch pár vybraných, které uvádím výše.
Tuto dnešní aktualitu bych mohl shrnout následovně: ano, je fajn, že se dopravce easyJet snaží přistupovat k provozu svých služeb inovativně. Ovšem zcela nepochopitelné je to, že ani rok po zprovoznění služby ji nelze využít na jiných platformách, než na iOS od Apple.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: