Dopravce RŽD představil nový dálkový spoj z Moskvy do Berlína (aktualizováno)


Zatím co v Evropě je nyní v módě noční dálkové spoje (EN – Euro Night) rušit, ruský dopravce RŽD jde opačným směrem: od 17. prosince uvede do provozu noční spoj mezi Moskvou a Berlínem.

Prozatím je známo, že spoje budou vyjíždět z Moskvy vždy v sobotu a v neděli, s návratem z Berlína v neděli a pondělí, při čemž celou trasu mezi oběma velkoměsty urazí za necelých 19 hodin. Pro danou trasu využije ruský dopravce zcela nové jednotky španělského výrobce Talgo, konkrétně Talgo 9.

Jednotka Talgo 9 v provedení pro RŽD má podvozkové skupiny uspořádány pro automatickou změnu rozchodu. Funkčnost tohoto řešení je nejlépe viditelná na videu:

Díky takto řešenému podvozku odpadá nutnost změny rozchodu podvozkových skupin mechanicky, tak, jak lze vidět na dalším videu:

Jednotky Talgo 9 dosahují maximální rychlosti 240 km/h, v řazení najdeme lůžkové vozy, vozy 1. třídy, restaurační vůz, vozy 2. třídy a vozy technického zázemí posádky:

night-train-structure

Pokusil jsem si objednat jízdenku do 1. vozové třídy, ale zatím mi od RŽD nepřišla odpověď, takže jakmile cenová nabídka dorazí, dodatečně ji zařadím do článku.


aktualizace: přidán snímek obrazovky s cenovým rozpětím za cestu z Moskvy do Berlína, dne 18. prosince:

rzd-prices


Nový spoj bude zastavovat v Smolensku, Orše, Minsku, Brestu, Terespolu, Varsavě, Poznani, Rzepině a Frankfurtu nad Odrou.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.