Středa, Únor 20, 2019

Air France vybuduje do roku 2020 nízkonákladového dopravce pro dálkové lety

Air France vybuduje do roku 2020 nízkonákladového dopravce pro dálkové lety

Tuto lehce překvapivou zprávu dnes potvrdil nejvyšší šéf Air France, Jean-Marc Janaillac. A zároveň dodal, že nová divize bude mít do téhož roku, tedy do roku 2020, ve své flotile nejméně 10 wide-body letadel.


Podle Janaillaca bylo rozhodnutí o zavedení nového nízkonákladového dopravce na trh ovlivněno jednak snahou pružněji reagovat na stále agresivnější obchodní politiku jiných, jím nejmenovaných dopravců a taktéž by nově zřízená divize mohla posloužit v případě, že ve skupině Air France/KLM dojde ke snižování stavu leteckého personálu – což jsem osobně pochopil jako informaci, že se k takovému kroku skupina Air France/KLM v dohledné době chystá. Jak však Janaillac zdůraznil:

Nové pracovní pozice budou obsazovány na základě dobrovolného rozhodnutí našich zaměstnanců, a nikoliv na základě vynucené jednostranné dohody ze strany vedení. A jsme rozhodnuti učinit vše pro to, aby pracovní pracovní v nové společnosti byli plně srovnatelné.

Což je poněkud zvláštní, neboť hlavní mantrou nízkonákladových dopravců je osekávat veškeré možné náklady „na kost“ – tedy včetně těch mzdových. Pierre-Francois Riolacci, který má ve skupině Air France/KLM na starosti finance pak dodal, že u nově vzniklého dopravce použijí stejný model náboru zaměstnanců, jako byl použit u Transavie – tedy výlučně na bázi dobrovolného přechodu zájemců z Air France do Transavie.
Aby byla tato aktualita lehce okořeněna, příkládám jako tradičně video z YT, ve kterém se podíváme zpět do historie Air France, do roku 1988, kdy se v rámci Habsheim air show zřítil zcela nový Airbus A320 v barvách právě Air France (v AJ, bez českých titulků).

Related posts

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.