Zaměstnanci dopravce Southern chystají sérii stávek v předvánočním období


Londýn je již po léta oblíbenou předvánoční nákupní destinací. Letos tomu není jinak – zejména díky kurzu britské měny, libry šterlinků.

A právě cestujícím, kteří se chystají na předvánoční nákupy do britské metropole, je určena dnešní krátká aktualita – a není nijak pozitivní. Zaměstnanci dopravce Southern (patří do skupiny Govia Thameslink), se v rámci svého svého boje s vedením společnosti rozhodli vyhlásit sérii stávek, které velmi zásadním způsobem naruší komfort cestování mezi oblíbeným letištěm Londýn – Gatwick a centrem metropole. Jaký je tedy „rozvrh“ oněch stávek?

První stávka je vyhlášena na období mezi 6. a 8. prosincem, druhá se uskuteční v době mezi 22. a 24. prosincem, a konečně třetí avizovaná stávka proběhne v době od 31. prosince 2016 do 2. ledna roku 2017.

dorset-airport-transfers

Aby byla dnešní aktualita férová a objektivní, je nutno podotknout, že vedení společnosti Govia Thameslink se snaží dosáhnout jakékoliv přijatelné dohody, která by redukovala negativní dopad na předvánoční, vánoční a novoroční železniční dopravu – což se pravděpodobně nepovede, neboť zaměstnanci, sdružení v odborové organizaci RMT, si stávkovou činnost doslova zamilovali a soudě dle jejich počínání se jí nehodlají jen tak vzdát.

Pro cestující je však podstatné, že v daných dnech může být zcela zásadně narušena možnost přepravy mezi letištěm Londýn – Gatwick a centrem Londýna, proto by všichni cestující měli věnovat dostatek času na přípravu svého cestovního itineráře a v předstihu zvloit alternativní dopravní řešení.

O vývoji situace Vás budu informovat na twitteru.

Reklamy

2 thoughts on “Zaměstnanci dopravce Southern chystají sérii stávek v předvánočním období

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.