O AirBerlin se zajímají Lufthansa a Ryanair


Poté, co se německý dopravce Airberlin (Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG) dopracoval letos v létě k insolvenci; došlo na otázku „kdo to převezme“.

Paradoxně, jako první naznačil možný zájem irský letecký nízko-nákladový gigant Ryanair, který si na německém trhu vede vcelku dobře; teprve až po veřejném oznámení Ryainairu se ke stejnému kroku odhodlala Lufthansa – a zároveň podala oficiální cestou návrh na převzetí části Airberlin, včetně části majetku.

Nic méně, jak sdělil médiím Michael O’Leary, CEO Ryanairu, společnost bude požadovat přístup k ekonomickým datům Airberlin a teprve poté upraví svoji nabídku „patřičným směrem“. Opatrnost Ryanairu není zbytečná: pokud se podíváme na finanční výsledky, jež dopravce zveřejňuje na svých stránkách, snadno zjistíme, že se v posledních 4 letech prakticky nedostal ze ztrát.

Z pohledu Ryainairu by akvizice Airberlin dávala smysl: Ryanair má sice v sousedním Německu několik svých základen, na kterých má k dispozici různý počet strojů; avšak při pohledu na mapu destinací Ryanairu v rámci Německa zjistíme, že většina letů je mezinárodních – snad s výjimkou vnitrostátní linky Kolín nad Rýnem – Berlín.

Pokud by tedy Ryainair do svého „portfolia“ přidal s pomocí Airberlin vnitrostátní destinace, rázem by získal možnost doplňovat cestujícími své mezinárodní lety z Německa a to právě prostřednictvím vnitrostátních linek Airberlin…

Zatím však není jasné, jak se celá záležitost bude vyvíjet, Ryanair vydal pouze ono nic neříkající prohlášení o možném zájmu a Lufthansa pak vydala pouze tiskovou zprávu s obecnou deklarací návrhu na převzetí Airberlin.

Zda se do celé věci nějakým způsobem „zamíchá“ easyJet, o jehož zájmu se také spekuluje, není vůbec jasné.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.