Předpověď kapacity: první vagon OK, druhému se vyhněte, třetí je z poloviny plný…


Pokud se ptáte, co za blbý nadpis jsem to spáchal, odpověď je jednoduchá: v Německu a ve Velké Británii začali testovat nový software, který umožní v předstihu zobrazit cestujícím v následných stanicích stav obsazenosti vozů jednotlivých spojů.

Vlastně to ani není nijak hloupé: prostřednictvím senzorů, umístěných uvnitř vozu, či podle počtu prodaných jízdenek shromáždíte data o obsazenosti, a výstup jako takový předložíte cestující veřejnosti v podobě přehledné grafiky.

Jak je vidět na obrázku, postupů, jak analyzovat a následně využít získaná data, je několik: hmotnostní údaj o vozidle, záznamy z vnitřních kamer ve vozidle, údaje z prodaných lístků (zejména pak těch s rezervací)… Možností je povícero. A je fajn, že software, který se o výsledný výstup stará, je umí zobrazit tak, aby jim rozuměl i zákazník:

A to není vše. Software pracuje v režimu tzv. umělé inteligence – jinak řečeno, na základě dat, která byla zachycena v nějakém období umí software předpovědět, jaký bude následný vývoj obsazenosti:

Testování software, za nímž stojí lidé z firmy Open capacity Ltd, probíhá v současné době u operátorů osobní železniční dopravy Deutsche Bahn, c2c a London overground.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.