Liknavost? Hazard? Úmysl? Těžko soudit. Jisté je, že stroj Boeing 737-800 dopravce Jet Airways přistál v režimu nouze na letišti Trivandrum poté, co piloti ohlásili stav nouze z nedostatku paliva.

Incident se odehrál 18. Srpna. Dopravní letadlo Boeing 737-800 dopravce Jet Aiways na letu z Dóhá mělo původně přistát dle plánu v Kochi.

V místě přistání však panovaly velmi nepříznivé povětrnostní podmínky a proto se piloti rozhodli – po třech opakovaných pokusech o přistání – přistát na letišti Trivandrum. V letovém plánu však bylo jako záložní letiště uvedeno Bangalore. Podle pracovníků přibližovací služby, piloti při přiblížení k letišti Trivandrum požádali o nouzové přistání z důvodů nedostatku paliva. Po přistání, při němž nedošlo k žádným potížím ani zraněním cestujících, bylo zjištěno, že v nádržích Boeingu zbývalo pouhých 25kg leteckého paliva – což je množství, jež neodpovídá požadavku výrobce letadla na minimálně 1500kg leteckého paliva jako rezerva pro případ neočekávaných okolností. Na palubě letadla bylo 142 cestujících a 8 členů posádky.
Celý incident byl nahlášen tamějšímu úřadu pro civilní letectví DGCA a ten požádal úřad pro vyšetřování v civilním letectví (AAIB), aby byl tento incident veden jako velmi závažný.
Jet Airways je druhý největší letecký dopravce v Indii s flotilou zhruba stovky dopravních letadel, kde většina je tvořena typem Boeing 737 NG.

Leave a Reply