Zhruba před půl rokem jsme na stránkách našeho magazínu zveřejnili aktualitu o projektu Bombardieru Twinndex pro švýcarské státní dráhy SBB.

Bombardier pak před nedávnem pozval vybrané novináře do jeho závodu ve švýcarském Villeneuve, aby si poprvé prohlédli interiér jednotky.

Zdroj: Blick.ch

Zdroj: Blick.ch

EMU Bombardier Twinndex vypadá na fotografiích velmi pěkně. O dost horší se mu pak dostává publicity od švýcarského tisku, který neváhal a opět, již poněkolikáté, veřejnosti připomněl, že celý projekt je ve skluzu o tři roky a tudíž není žádný důvod propadat nějakému extra nadšení.
Zdroj: Blick.ch

Zdroj: Blick.ch

Kompletace jednotlivých souprav je rozdělena: čelní a zadní vůz (včetně případných restauračních vozů) jsou montovány v závodě Villeneuve, vložené vozy pak v německém Görlitz. Zdržení o tři roky bylo způsobeno námitkami odběratele, tedy SBB vůči blíže nespecifikovaným konstrukčním nedostatkům, s náběhem do reálného provozu se tedy nedočkáme dříve, jak v roce 2017. Bombardier pak jako kompenzaci za zdržení, dodá SBB tři jednotky Twinndex mimo kontrakt.
Bombardier Twinndex Inter regio 2000 podstoupí v průběhu letošního a příštího roku provozní zatěžkávací testy na testovacím okruhu VÚŽ v Cerhenicích u Velimi.

Leave a Reply