Site icon Dopravní Magazín

IC z Londýna do Manchesteru nabralo dvě hodiny zpoždění. Důvod: Kočka!

Velká Británie se dnes baví událostí, která navzdory trudnému období tvrdých opatření v boji s koronavirovou nákazou pobavila snad každého, kdo čte noviny, či sleduje internetové zpravodajství.

Příčinou všeobecného veselí byla událost, která se odehrála včera večer na železniční stanici London Euston. Do odjezdu vlaku kategorie IC z Londýna do Manchesteru ve 21 hodin zbývalo necelých 30 minut, když byla vlaková četa upozorněna na skutečnost, že na střeše vlaku “sedí kočka”.

A skutečně, číča na střeše opravdu seděla.

Jednoduše: kočka. Zdroj BBC News

Pracovníci Network Rail a vlaková četa se shodli na tom, že vypravit vlak s kočkou na střeše by bylo velmi nezodpovědné, neboť souprava Pendolino se může na části trati pohybovat rychlostí až 200 km/h, což by mohlo mít – pro kočku – velmi závažné následky.

Následovala akce, jež lze bez uzardění označit za ryze “britskou”: místo toho, aby došlo na pokus číču “sprovodit z vlaku”, byla zvolena operace (rádoby) jednoduššího a jemnějšího rázu: do zbroje byla povolána záložní souprava, do níž zaměstnanci Network Rail přesunuli cestující z původní, kočkou atakované jednotky, zatímco kočce byl dán “time-break” na rozmyšlenou (co tedy vlastně hodlá dál dělat).

Zvířátko samozřejmě na nabídnutou dobu hodiny a půl zdvořile prsklo (ano, bylo v odstupu dvou metrů…) a čas strávilo procházením se po střeše soupravy sem a tam, bez zjevné snahy celou záležitost urychlit.

Ke zvratu došlo až poté, co duchapřítomný železničář, který pod místo, kde se kočka pohybovala, postavil prázdný sud dnem vzhůru. To už zástupce zvířecí říše ohodnotil jako gesto, jež si zaslouží vstřícného přístupu i z jeho strany a po hodině a půl opustil střešní stanoviště.

Jak se jmenoval železničář, který svým hrdinským činem zachránil jak kočku, tak i zaměstnance (před neplánovaným prodloužením odpolední směny) není známo, stejně tak není známo, kam se odebral zástupce kočičí říše.

Zde je na místě podotknout, že takto ohleduplný přístup k zástupcům ze světa zvířat rozhodně není ojedinělý: v blahé paměti zůstává všem obyvatelům Albionu případ, kdy v roce 2009 ve městě Dorking vběhla neopatrná, vzácná veverka “bílá” přímo pod kola osobního automobilu. Pointou je, že onen nešťastný řidič musel místo “nehody” urychleně opustit, neboť ona veverka byla místní zvířecí celebritou – a podle toho se místní chovali i k onomu řidiči.

Není známo, zda tato konkrétní veverka bílá je ona oběť, či nikoliv…
Exit mobile version