Zajímavé zjištění vyšlo najevo při vyšetřování letu Malaysia Airlines MH370, který zmizel beze stopy během letu z Kuala Lumpur do Pekingu.


Připomeňme si, že letadlo Boeing B777-200ER společnosti Malaysia Airlines zmizelo dne 8. Března 2014 v 1521 středoevropského času a to bez jakéhokoliv náznaku potiží – prostě zmizelo. O těchto skutečnostech jsme informovali v předchozí aktualitě. Avšak dne 28. Srpna vstoupil do hry Warren Truss, člen vlády Commonwealth of Australia (Austrálie) a (volně přeloženo:) ministr pro obnovu a rozvoj  prohlásil, že byla získána data ze satelitního komunikačního zařízení Iridium.
Z údajů, které byly ze zařízení získány potvrdily, že se personál dispečinku letecké společnosti Malaysia Airlines snažil kontaktovat piloty letu MH370 s pomocí satelitního telefonického spojení – bezúspěšně.
Warren Truss pak uvedl, že:

Data, která máme nyní k dispozici právě díky snaze dispečerů Malaysia Airlines, bude možné určit s větší přesností místo, kdy se letoun Boeing společnosti Malaysia Airlines na letu MH370 odklonil ze svého směru a kterým směrem následně pokračoval.
Už nyní můžeme říci, že letoun změnil směr na jih mnohem dříve, než se doposud předpokládalo.

Na stejné tiskové konferenci pak malajsijský ministr financí, Liow Tiong Lai, potvrdil, že Malajsie se bude i nadále finančně podílet na pokračujícím pátrání, které bylo prozatím vyčísleno na 52 milionů amerických dolarů.

Leave a Reply