O neuvěřitelném štěstí mohou mluvit thajští žáci jazykové školy Cavendish z jihoanglického Bournemouth, kteří se dnes časně ráno vydali patrovým autobusem na výlet.
Štěstí je o to větší, že se nehoda odehrála v době, kdy místem nehody procházelo mnoho dalších dětí na jejich cestě do nedaleké základní školy.
Řidič staršího patrového autobusu značky Dennis Dragon se patrně snažil podjet železniční viadukt. Proč tak neučinil pomalou jízdou – díky níž by při prvním kontaktu karosierie vozu a konstrukce viaduktu mohl okamžitě zastavit, odhalí až následné vyšetřování této kuriózní nehody. Ta se obešla bez vážnějších zranění – pouze dva thajští žáci byli převezeni k ošetření do nedaleké nemocnice s lehčími zraněními.
Patrový autobus Dennis Dragon se vyráběl v letech 1982 až 1999. Své typové jméno obdržel díky faktu, že celá produkce byla exportována z Velké Británie do Hong Kongu, kde sloužila nejen místním dopravcům – jako autobus pro personál byl tento typ autobusu využíván firmou Hong Kong Air Cargo Terminal. V devadesátých letech se pak část produkce Dennis Dragon objevila i v Keni – prostřednictvím dopravce Stagecoach. V Anglii se pak několik desítek ojetých vozů objevilo díky re-importu u menších dopravních firem, které poskytují doplňkové dopravní služby větším dopravcům.

Leave a Reply