22 září, 2020

Zajímavosti ze světa dopravy

Nehoda školního autobusu ve Winchesteru si vyžádala 15 zraněných dětí

V jihoanglickém Winchesteru dnes ráno havaroval autobus dopravce Stagecoach, určený k přepravě dětí. Tři z dětí utrpěly vážnější zranění, dvanáct dětí pak bylo ošetřeno s lehkými zraněními.

Vjezd do podjezdu železniční trati, v němž došlo k nehodě

K nehodě došlo po osmé hodině ranní místního času poté, co se řidič autobusu pokusil projet podjezdem železniční trati. Podjezd je označen dopravní značkou, která zakazuje vjezd vozidlům s výškou vyšší, jak 12 stop (3,6 metru). Vůz, který havaroval (výrobce Alexander Dennis v provedení Trident 2), má však výšku 4,3 metru.

Vůz NK07HBD v livery Stagecoach. Zdroj: SD Website fleet list

Podle dětí, které policie vyslechla na místě, řidič autobusu jízdu zpomalil a pokusil se o průjezd skrze pojezd. Při vjezdu do tunelu pak došlo k odtržení celé stropní konstrukce vrchního patra autobusu, která se sesunula k pravé straně tunelu. Podle fotografií došlo k úplnému zastavení autobusu až po jeho vjezdu do podjezdu.

Pohled na čelo autobusu Enviro 400 9Dennis Trident 2) po nehodě. Zdroj: BBC News

Podle vyjádření mluvčího dopravce Stagecoach, zatím není vůbec zřejmé, proč k nehodě došlo. Podobná nehoda školního, taktéž patrového autobusu se stala v roce 2016 a také na jihu Anglie.

Zadní čelo vozu AD Trident 2 po nehodě ve Winchesteru. Zdroj: BBC News

%d bloggers like this: