Zatím co redakční kolega tempranilo může oprávněně zapíjet úspěch, který sklidil za poctivě zpracovanou analýzu stavu Slovenského civilního letectví, já jsem se rozhodl poněkud zvolnit, a v samém závěru tohoto pracovního týdne Vám nabídnout uvolnění pohledem na ojedinělou a vyjímečnou šou, která hostuje na celém světě a je známa pod názvem Pam – Ann.


Jak už jste asi vytušili z názvu, ona šou má velice blízko k civilnímu letectví, neboť její název je přesmyčkou názvu kdysi největší letecké společnosti, Pan American, kterou cestující znali pod zkratkou Pan – Am. A tak zatímco ikonická letecká společnost se odporoučela do historie v roce 1991, doprovázena vzpomínkami na největší leteckou katastrofu v dějinách civilního letectví vůbec, lepá diva australského původu Caroline Reid se do důchodu nechystá – alespoň můžeme-li soudit podle úspěchu, který doprovází její vystoupení všude tam, kde Caroline vystupuje.

Kdo proboha navrhoval uniformy personálu Air France? Vždyť i vaši cestující jsou oblečeni lépe…

Carolina založila úspěch svých živých vystoupení na jednoduchém principu: velmi tvrdě, velmi ironicky, arogantně a velmi nevybíravě se strefuje do všech a všeho, co má byť jen sebemenší spojitost s leteckými společnostmi. A rozhodně netrpí přemírou úcty – konec konců poklonit se velikosti letecké společnosti Air France tvrzením, že i cestující této firmy jsou oblečeni lépe, než personál aerolinek, to už chce odvahu. Pár minut poté se nerozpakuje a obratně “sundá” zaměstnance British Airways dotazem, zda “vůbec umí vyspílovat” zkratku letiště J.F. Kennedyho v New Yorku. Tento drobný a na první pohled nevinně vypadající vtípek ocení hlavně znalci britského prostředí, kteří velmi dobře vědí, že mnoho Britů má opravdu poměrně značné problémy s hláskováním slov – jakkoliv je to neuvěřitelné, je tomu tak.
[mom_video type=”youtube” id=”eEUj3C1al0I”] .
Samozřejmě, že i Pam Ann má i své slabší chvilky – a kdo je nemá. Její studiové skeče nejsou tak úderné a zničující, jako živá vystoupení, u těchto produkcí je znatelně vidět, že studiové prostředí Caroline moc nemusí. Avšak jak už jsem naznačil, její “live” šou mají sílu, ježto má fatální účinky na bránici všech zúčastněných.
Takže pokud Vám nevadí, milí čtenáři, porce hutné ironie a dost tvrdého sarkasmu, pokud Vám nevadí, že tyto pořady jsou výhradně v anglickém jazyce (a bez českých titulků), pak si Vám dovolím doporučit: usaďte se pohodlně ve Vaší domácí lenošce, otevřete si láhev dobrého vína (či si poslužte čímkoliv, čeho je Vám libo k dobrému posezení) a nechte se vtáhnout do světa velikosti firmy Pam – Ann. Věřte, stojí to za to!

Leave a Reply