Největší mezinárodní letecká společnost Emirates dosáhla ve svém působení v České republice významného milníku – od roku 2010 do současnosti přepravila mezi Prahou a Dubají tři miliony cestujících. Jubilejní pasažér, který se svým doprovodem 14. února odletěl z Prahy, s Emirates pravidelně cestuje.

Let z Prahy do Sydney s přestupem v Dubaji si rezervoval v Economy Class. Na Letišti Václava Havla Praha (PRG) jej však při odbavení čekalo překvapení v podobě bezplatného upgradu do Business Class na celý let až do Sydney pro něj i jeho doprovod. Kromě toho dvojice obdržela i další ikonické dárky z oficiálního obchodu Emirates.

„Jako mezinárodně uznávaná letecká společnost s rozsáhlou sítí více než 140 destinací po celém světě umožňuje Emirates snadné letecké spojení českých cestujících s celým světem, a to díky mladé moderní flotile a nabídce špičkových produktů a služeb. Jsme velmi hrdí na to, že za 14 let působení Emirates v České republice jsme přepravili už tři miliony cestujících, což svědčí o oblíbenosti značky a loajalitě našich zákazníků. A právě proto jsme chtěli třímiliontému cestujícímu a jeho doprovodu zpestřit zážitek z letu ještě více,” vysvětluje Bořivoj Trejbal, Country Manager společnosti Emirates pro Českou republiku.

„Gratulujeme společnosti Emirates k třem milionům přepravených cestujících na lince Praha – Dubaj. Cestující mohou již bezmála 14 let využívat skvělých služeb společnosti Emirates nejen na cestách do Dubaje, ale i na navazujících letech do dalších destinací v jejich široké síti. Do dalších let přejeme společnosti Emirates spousty spokojených zákazníků na palubách jejích letadel, a to nejen na lince mezi Dubají a Prahou,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha.

Emirates v České republice

Emirates působí v České republice od roku 2010 a s letounem Boeing 777-300ER provozuje denní linku mezi Prahou a Dubají. Let EK139 odlétá z Dubaje 9:05 a přilétá do Prahy 12:55, zpáteční let EK140 odlétá z Prahy v 15:20 a přilétá do Dubaje v 00:15. Všechny uvedené časy jsou lokální.

Společnost Emirates už 14 let uspokojuje rostoucí poptávku českých zákazníků po cestách do oblíbených světových destinací i mimo samotnou Dubaj, například na Mauricius, Maledivy, Seychely a Srí Lanku, tedy do oblasti Indického oceánu. Letecká společnost také umožňuje pohodlné spojení do Hanoje a Ho Či Minova města ve Vietnamu, oblíbené destinace zejména mezi česko-vietnamskou komunitou. Mezi další turisticky oblíbené destinace pro cestující společnosti Emirates letící z Prahy patří Bali, Bangkok a Phuket v Thajsku, Tokio v Japonsku, Singapur a Kuala Lumpur v Malajsii.

Na palubě Emirates si cestující mohou vychutnat pohostinnost posádky Emirates složené z více než 160 národností, regionální gurmánskou kuchyni a oceňovaný systém palubní zábavy ice, který nabízí až 6 500 kanálů s nejlepšími filmy, televizními pořady, podcasty a dalším obsahem, včetně původní české tvorby a hollywoodských filmů s titulky v českém jazyce.

-ts emirates-

Leave a Reply