Společnost Emirates Flight Catering, jedna z předních světových cateringových společností, úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica, dříve známé jako Emirates Crop One, společně s její spotřebitelskou značkou Bustanica.

Tímto strategickým krokem se Emirates Bustanica stává plně integrovanou domácí společností, což je v souladu se závazkem Spojených arabských emirátů posilovat svoji potravinářskou a vodohospodářskou politiku a rozvíjet zemědělské kapacity země. Tato akvizice umožňuje společnosti Emirates Bustanica využít místní odborné znalosti a nejnovější technologické postupy k uspokojení rostoucích požadavků trhu.

Bustanica, rozkládající se na ploše 330 000 m² poblíž mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubai World Central, má kapacitu produkovat více než 1 milion kilogramů vysoce kvalitní listové zeleniny ročně, což představuje 3 tuny denně, a současně spotřebovává o 95 % méně vody než konvenční zemědělství.

Značka Bustanica distribuuje své produkty prostřednictvím hlavních maloobchodních řetězců ve Spojených arabských emirátech, jako jsou Spinney’s, Waitrose, Carrefour a Choithrams. Kromě toho si zákazníci Emirates a dalších leteckých společností mohou vychutnat čerstvé zemědělské produkty této značky v salátech a dalších pokrmech na palubě.

Od svého uvedení na trh v červenci 2022 se Bustanica stala jedním z hlavních hráčů v oboru díky své široké nabídce listové zeleniny, bylinek a mikrozeleniny, kterou lze konzumovat přímo z obalu. Produkty Bustanica se pěstují bez použití pesticidů a herbicidů a jsou stoprocentně čisté, čerstvé a bohaté na živiny. Nabídka zahrnuje různé druhy salátu, špenátu, petržele a kapusty.

Společnost Bustanica se opírá o pokročilé technologie – strojové učení, umělou inteligenci a další patentované technologie – a zaměstnává vysoce specializovaný tým odborníků včetně agronomů, inženýrů, zahradníků a dalších.

Nedávno se společnost Emirates Bustanica stala preferovaným dodavatelem produktů pro konferenci COP28, což představuje uznání jejího závazku k udržitelnosti a odpovědnosti vůči životnímu prostředí.

O společnosti Emirates Flight Catering

Společnost Emirates Flight Catering (EKFC) je světovým lídrem v oblasti cateringu pro letecké společnosti a na mezinárodním letišti v Dubaji provozuje největší letecký catering na světě. Poskytuje komplexní škálu služeb včetně leteckého cateringu, letištního stravování, soukromého cateringu a cateringových služeb pro události, dodávek potravin pro HORECA a pohostinství, doplněných o další podpůrné služby, jako je praní prádla apod. EKFC je známá tím, že neustále posouvá laťku v poskytování prémiových služeb, inovacích a udržitelnosti. Nabízí nezapomenutelné kulinářské zážitky, které splňují i ty nejnáročnější chutě spotřebitelů po celém světě. Díky špičkovým zařízením, vysoce specializovanému týmu kulinářských odborníků a nejmodernějším technologiím si společnost EKFC udržuje vedoucí postavení v oblasti prémiového stravování jak v leteckém průmyslu, tak v širším segmentu pohostinství.

-ts emirates-

Leave a Reply