Tisková zpráva: Jihočeský miniDen železnice, který již druhým rokem pořádá společnost KPT rail, letos proběhne v sobotu 20. června na nádraží v Týně nad Vltavou. V rámci programu se veřejnosti nově představí motorové vozy řady 811 SK, které pokřtí zpěvák Radim Flender a Lucie Vondráčková. Vstup je zdarma.

Dalšími lákadly pro návštěvníky bude přehlídka železničních vozidel, jízdy legendárního kloubového autobusu IKARUS či vernisáž obrazů Martina Přikryla s železniční tématikou. Pro děti jsou připraveny hry s oblíbeným maskotem Elfíkem u stánku Českých drah. Záštitu nad akcí převzala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje.

KPT rail po loňském úspěchu zahájil druhou sezónu víkendového provozu na tratích Týn nad Vltavou – Číčenice a Netolice – Dívčice.  Vlaky letos jezdí jako Jihočeský motoráček s finanční podporou Jihočeského kraje v rámci dotačního programu Rekreační doprava na území Jihočeského kraje. Od července je doplní historický autobus Karosa, který propojí tratě do Týna nad Vltavou a Bechyně.

Leave a Reply