Cestovní kancelář Čedok odstartovala zimní sezonu přímých letů do exotiky, které nabízí na českém trhu již třetím rokem. Ve spolupráci s polským národním dopravcem, který se pyšní ve své flotile moderními Boeingy 787 Dreamliner, bude létat z Prahy již do šesti dálkových destinací od Madagaskaru po Dominikánskou republiku.

Historicky první let bez mezipřistání povede v úterý 24. října 2023 také na Srí Lanku, která se opět otevírá turismu a patří mezi nejlevnější exotické destinace i pro české turisty. Doba letu do hlavního města Colomba potrvá na palubě letounu s registrací SP-LRA přibližně 10 hodin. Akce při slavnostním zahájení přímého spojení se zúčastnilo vedení cestovní kanceláře Čedok, Letiště Praha a LOT Polish Airlines. Do Prahy dorazil také zástupce Velvyslanectví Srí Lanky ve Vídni pan Charitha Weerasinghe, Chargé d’Affaires pro Českou republiku, a český honorární konzul pro Srí Lanku Marek Němec.

„Zahajujeme třetí sezonu přímých letů do exotiky a rozšiřujeme nabídku destinací, do kterých mohou turisté letět nejen moderním dálkovým letadlem, ale také využít tři cestovní třídy na palubě Boeingu 787 Dreamliner. Právě o business a premium sedadla má naše klientela velký zájem, stejně tak oceňují prostor na nohy v ekonomické třídě. Prodeje zájezdů jsou aktuálně o 90 % vyšší než v loňském roce a těší nás, že jsme nejen výrazně zvedli úroveň cestování charterovými lety, ale že Češi chtějí objevovat i nová místa jako třeba právě Srí Lanku, kam dnes míří první vyprodaný odlet z Prahy,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Srí Lanka láká turisty nejen na odpočinek na plážích, ale také na výlety po ostrově. Za návštěvu stojí důležitá buddhistická či hinduistická místa, UNESCO památky, ale také čajové plantáže nebo ikonické železniční tratě. Největším lákadlem jsou pak národní parky a safari se slony, opicemi i dalšími druhy zvířat ve volné přírodě. Ubytování na ostrově nabízí Čedok od tříhvězdičkových po pětihvězdičkové hotely, jak se snídaní, polopenzí nebo all inclusive, již od 18.990 tisíc na osobu.

“My všichni v LOT Polish Airlines jsme potěšeni, že díky partnerství s Čedokem, který je renomovanou českou cestovní kanceláří, spouštíme společně letos už šest přímých charterových letů. Abychom neustále zlepšovali zážitky z cestování, s hrdostí také oznamujeme bázi našeho Dreamlineru na Letišti Václava Havla Praha během nadcházející zimní sezony. Tato expanze zahrnuje nové exotické destinace, jako jsou Srí Lanka, Madagaskar a Keňa. Kromě toho pokračují už zavedená spojení do Thajska, na Zanzibar a do Dominikánské republiky, která umožní cestujícím z České republiky prozkoumat svět. S LOT Polish Airlines začíná cesta českých turistů skvělými službami na palubě a končí nezapomenutelnou dovolenou,“ okomentoval spolupráci s Čedokem Krzysztof Moczulski, tiskový mluvčí letecké společnosti LOT Polish Airlines.

V kabině Boeingu 787-8 Dreamliner s kapacitou pro 252 osob si mohou klienti Čedoku rezervovat místa v business, premium nebo ekonomické třídě. V businessu si mohou cestující při dálkovém letu odpočinout díky kompletně polohovatelným sedadlům, které vytváří na palubě postel. Větší prostor ocení také u míst v premium třídě, která se dají částečně položit. Stejně tak čeká na zákazníky ve vyšších třídách i rozšířený servis nápojů i občerstvení s několika chody dvakrát během letu. Tento typ letadla má také nejširší mezery na nohy i v ekonomické třídě. O zábavu na cestě se postará palubní zábavní systém, nově také s českými filmy nebo se snímky s českými titulky.

„Jsme rádi, že silný trend výjezdového cestovního ruchu pokračuje také v letošním roce. V současné době jsme v tomto segmentu na 130 % rekordního roku 2019 a věříme, že růst poptávky bude nadále pokračovat. K tomu samozřejmě přispívají nová spojení do dálkových destinací, která již před dvěma lety zahájila cestovní kancelář Čedok. Jejich oblíbenost potvrzuje letošní rozšíření nabídky o dvě nové destinace, díky čemuž se znovu dočkáme bázovaného dálkového letadla v Praze,“ doplnil Jiří Vyskoč, výkonný ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Přímé lety do exotiky jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na více než 50 pobočkách Čedoku po celé České republice či na Slovensku a v široké síti prodejců.

tisková zpráva Čedok

Leave a Reply