Portugalský výrobce autobusů, holding Grupo Salvador Caetano SGPS SA, uspěl v mezinárodním výběrovém řízení s dodávkou nových nízkopodlažních vozů e.City Gold pro dopravce Transdev.

CaetanoBus dodá pro portugalskou pobočku francouzského dopravce Transdev deset elektrických nízkopodlažních autobusů z produkční řady Caetano e.City Gold, jež byly výrobcem představeny na jaře roku 2022.

10 vozů e.City Gold bude nasazeno do provozu v prostředí portugalského městečka Aveiro v první polovině roku 2023. Součástí kontraktu je také závazek výrobce elektrické výzbroje vozidel, firmy Siemens, vybudovat infrastrukturu pro rychlé nabíjení baterií autobusů tak, aby nebyly narušeny požadavky na dopravní výkony v rámci městské autobusové dopravy.

Interiér vozu e.City Gold výrobce Caetano Zdroj: Salvador caetano

Vozy, jež budou dodány pro provoz v Portugalsku, budou osazeny synchronními elektromotory s výkonem 180kW a dojezdem zhruba 300 km. Šasi je tradičně a povinně nízkopodlažní, s přístupovou rampou pro cestující na vozíku u prostředních dveří. Celková kapacita 87 cestujících nijak nevybočuje z běžných parametrů. Jediným – a zajímavým – rozdílem je skutečnost, že šasi je u této produkční řady “domácí provenience”, zatím co u ostatních produktových řad výrobce využívá osvědčených konstrukčních prvků dodavatelů MAN, Volvo a Scania.

Video z YT porovnává dva různé elektrické autobusy: e.City Gold od Salvador Caetano a BYD E200EV, jež jsou k vidění v prostředí londýnské městské hromadné dopravy:

Leave a Reply