2. listopadu 2014 došlo v procesu integrace leteckých společností Southwest Airlines a AirTran k zásadnímu kroku, který prakticky znamená ukončení procesu fúze těchto leteckých společností.


V tento den nahradila na zahraničních linkách do Punta Cana v Dominikánské republice a do Mexico City letadla v livery Southwest Airlines stroje AirTran a tím došlo k tomu, že linky do všech sedmi destinací mimo Spojené státy, nalétávané z devíti základen společnosti ve Spojených státech, jsou od tohoto data provozovány společností Southwest Airlines.
Od stejného data rovněž dochází k plné integraci fukcí rezervačních systémů a věrnostních programů, což v praxi znamená, že cestující AirTran budou automaticky přesměrování v případě návštěvy stránek AirTran.com na stránky Southwest.com. Knihování na zbývající lety Airtran, které budou provozovány už jen do 28. 12. 2014, tak bude možné provádět pouze prostřednictvím stránek Southwest.com.
Vedení společnosti slibuje, že fúze leteckých společností přinese další růst nabídky a možností pro cestující. Odrazem této skutečnosti je expanze letů z letiště Dallas Love Field, kde došlo k navýšení o dalších osm non-stop linek do sedmi destinací. Od 2. listopadu tak nové linky směřují do Atlanty, Ft. Lauderdale/Hollywoodu, Nashvillu, New Yorku (LaGuardia), Phoenixu, Orange County/Santa Any, San Diega a Tampy Bay. Další přímé linky, spojující severní Texasem a oblast San Franciska zahájí provoz ihned po Novém roce, kdy od 6. ledna 2015 začne provoz na linkách mezi letištěm Dallas Love Field, San Francisko (SFO) and Oakland (OAK).
SOUTHWEST AIRLINES CO.

Boeing 737-7H4, N231NW; en.wikipedia.org

Boeing 737-7H4, N231NW; en.wikipedia.org

Letecká společnost Southwest Airlines má za sebou čtyřiceti čtyř letou historii. 18. 6. 1971 – tedy v den, kdy vykonala svůj první let, se fakticky stal okamžikem, od kterého se datuje jedna ze zásadních proměn v civilní letecké dopravě – začala éra low cost společností. „Southwest efekt“ přinesl snižování cen přepravného a zároveň zvyšování počtu cestujících a stal se modelem pro vznik obdobných společností ve světě. Sídlo společnosti je v Dallasu, zaměstnává zhruba 46000 zaměstnanců, ročně přepraví více než 100 miliónů cestujících a rok 2013 v pořadí již čtyřicátý první, kdy byla společnost nepřetržitě zisková. Dnes Southwest spolu s AirTran Airways provozuje denné téměř 3,600 letů a do 93 destinatinací ve Spojených státech a dalších pěti zemích. Od března 2015 by mělo být zahájeno spojení do San Jose v Kostarice.
Na základě aktuálních statistik Department of Transportation je Southwest Airlines největší společností z hlediska počtu přepravených osob v rámci Spojených států. Je největším provozovatelem flotily letadel Boeing na světě, z nichž je většina vybavena wifi konektivitou. Společnost rovněž zdůrazňuje svůj pozitivní přístup k cestujícím, který je například charakterizován službou Bags Fly Free® nebo tím, že cestující nikdy neplatí za změnu cestovních plánů – poplatek za změnu rezervace (platí pouze případný rozdíl v tarifu).

Leave a Reply