Ne, nemýlíte se. Opravdu se jedná o Leoparda – je však pravdou, že mám v úmyslu Vám představit trochu “jiné” zvířátko.

Leopard je název nové modelové řady meziměstských autobusů od výrobce Plaxton. Model Plaxton Leopard je řešen formou panelové montáže, jednotlivé panely jsou z kompozitních materiálů, zaručujících snížení hmotnosti vozu. Panely jsou montovány do rámu od Volva, konkrétně se jedná o platformu Volvo B9R.

plaxton_0050Uvnitř vozu lze najít sedačky s textilním potahem, v uspořádání 2+2, s celkovou kapacitou 59 míst (lze změnit na přání odběratele). Osvětlení interiéru je ve dvou úrovních: hlavní osvětlení bílé barvy je produkováno s pomocí LED trubic ve dvou řadách, nouzové (noční) osvětlení je pak zajištěno s pomocí žárovek s LED osazením v barvě modré. Součástí osvětlení interiéru vozu je také individuální lampička z LED diod, umístěná v konstrukci odkládacího panelu, který je osazen po celé délce interiéru vozu. Pro každého cestujícího je také k dispozici samostatný výdech větrání. Každé sedadlo je povinně vybaveno bezpečnostním pásem.
Vnější osvětlení vozu je kombinované z LED žárovek a halogenových žárovek, kde halogenové žárovky zajišťují tlumená a dálková světla, LED diodové žárovky jsou osazené pro směrová světla a poziční světla. LED diodové žárovky také nahradily původní halogenové žárovky H1 v lampách do mlhy.
Plaxton Leopard má v základním provedení rozměr 12,8 metrů délky, 3,45 metru na výšku a je 2,55 metru široký.
Značka Plaxton není samostatným producentem autobusů, vlastníkem značky je tradiční výrobce dopravní techniky Alexander Dennis.V portfoliu produktů lze nalézt vozy, určené pro komunální služby (popelářské vozy), vozidla určená pro servisní a hasičské zásahy a autobusy. Autobusová produkce se u výrobce dělí na dva směry: prvním podproduktem jsou městské autobusy pod značkou Enviro, druhým podproduktem pak meziměstské autobusy Plaxton.

Leave a Reply