Londýnský TfL (Transport for London) chystá změny v provozu metra – 24 hodinový provoz o víkendu, uvažuje se o změně trasování některých linek a měla by pokračovat obměna vozového parku.


Když před měsícem proběhla stávka zaměstnanců londýnského metra na protest uzavírání prodejních míst jízdních dokladů, zcela zapadla druhá část souvisejících návrhů, ježto jdou ruku v ruce s již zmíněným omezením provozu prodejních míst.
Jak je zřejmé z právě probíhajících diskusí, které TfL vede s cestující veřejností prostřednictvím anket a osobních dotazníkových akcí přímo v prostorách London Underground (oficiální název londýnského metra), onen negativní aspekt v podobě určitého počtu uzavřených pokladen je následně doprovázen dalšími kroky.
Nejzásadnější změnou by mělo být rozšíření provozu klíčových linek metra o víkendových dnech z provozu časově omezeného (dnes od 5 hodin ráno do 1 hodiny ranní) na provoz celodenní. Dále se pak předpokládá, že v prostorách metra bude cestujícím k dispozici více pracovníků metra, kteří předávají cestujícím aktuální informace o provozu a jsou nápomocni v situacích, kdy cestující potřebuje radu ohledně tras a přestupů v rámci metra. Zjednoduší se odbavování cestujících s použitím bezkontaktních platebních karet, a zrychlí se obměna vozového parku.
Na toto téma proběhne 3. června veřejná diskuse s ředitelem úseku strategického plánování provozu LU, Garethem Powellem a to na adrese 55 Broadway, London, SW1H 0WD.

Leave a Reply