Maďarský nízko-nákladový letecký dopravce zveřejnil na svých stránkách informaci, že od 28. Října začne létat mezi anglickým Lutonem a slovenským Popradem.


Cestující se na tomto segmentu tradičně dočkají základního, nikterak komfortního servisu v podobě Airbusu A320-200, uspořádaného pro 180 cestujících, v jediné cestovní třídě Economy. Samozřejmostí je zpoplatněné občerstvení na palubě letadla, stejně tak jako dostupnost příplatkových služeb, jejichž struktura je u Wizz neměnná. Frekvence spojení mezi Lutonem a Popradem bude třikrát týdně, pravděpodobně v úterý, čtvrtek a sobotu.
WizzAir ve své tiskové zprávě vyjádřil přesvědčení, že nově otevřená linka pomůže přlákat do Tater sportovně naladěné turisty z Velké Británie, se zjevným cílením na lyžaře, kteří na svazích Tater mohou najít tradičně solidní průměr nabízených služeb jak v ohledu ubytování, tak i sportovního vyžití.
HA-LWK-Wizz-Air-Hungary-Airbus-A320-200_PlanespottersNet_305157Wizzair prozatím stanovil startovní cenu na 29,90 EUR za jednosměrnou letenku – což se zdá být velmi lákavou cenou. Ovšem pouze do okamžiku, než si k dané ceně přičteme příplatky, bez nichž se lyžování lačný turista rozhodně neobejde – tedy minimálně jedno odbavené zavazadlo 11 liber, minimálně poplatek za přepravu sportovního náčiní ve výši 26 liber. V kontextu řečeného je nutné počítat s variantou, že pokud bude mít tato linka úspěch (což si osobně nemyslím…), bude se zvyšovat i cena za letenku. Tak jako tak, nejnižší cena, kterou cestující zaplatí za let mezi Lutonem a Popradem bude činit minimálně 41 liber.
Vaše názory nás samozřejmě zajímají – podělte se s námi o tom, jak Vy vidíte snahu WizzAir, létat z Londýna do Vysokých Tater!

Leave a Reply