Před rokem jsem se na stránkách DoMa zmínil o vzniku projektu Norse Atlantic Airways, netušil jsem, že si za rok stejnou proceduru zopakuji.

Tentokrát ovšem zamíříme do Itálie, která je pověstná kvalitou a oblibou státem vlastněných aerolinek, při čemž na zkrachovalého vlajkového dopravce Alitalia se slzou v očích vzpomínají nejen cestující, ale zejména pak skvěle placení manažeři, kteří díky abnormálním státním subvencím dokázali Alitalii držet nad vodou velmi, velmi dlouho.

Ale dost bylo minulosti, věnujme se současnosti.

K premiéře na leteckém nebi se totiž chystá nová italská aerolinka, jež se bude jmenovat – zcela originálně – Aeroitalia (s volacím znakem ROO), jež by měla k nebi vystoupat v roce 2023. Za svoji základnu si pak aerolinka vybrala letiště Forli na severovýchodě Itálie.

Nový dopravce se připravuje k obsluze dálkových TATL letů, zejména pak do USA a Latinské Ameriky, pro začátek provozu však nepohrdne ani smluvní charterovou dopravou. K zajištění obsluhy linek bude dopravce využívat dopravní techniku v podobě šesti strojů Boeing B737-800, do budoucna pak počítá s nasazením B787.

Nový dopravce Aeroitalia je již k nalezení v databázích leteckých dopravců se zalistovaným jedním strojem B737-800, jehož stáří 21 let sice není kritickým, rozhodně však nebudí extra důvěru k cestování.

Aerolince bude šéfovat Germán Efromovich, který má manažerské zkušenosti díky své účasti u dopravce Avianca.

Leave a Reply