Delta Airlines, jeden z předních leteckých dopravců v USA, oznámil nové letecké spojení z Manchesteru do New Yorku – letiště J.F. Kennedyho, a z Londýna do New Yorku, na letiště Newark.


Doposud lze využít přímého leteckého spojení z Manchesteru do New Yorku pouze s United Airlines na letiště Newark, nebo lze využít přímého leteckého spojení s American Airlines na letiště J.F. Kennedyho. Nyní se k této dvojici přidá i Delta – ovšem s jednou úpravou: lety budou operovány s leteckou společností Virgin Atlantic. Zároveň bude ve stejném režimu zavedena nová linka mezi londýnským Heathrow a letištěm Newark v New Yorku.
Úmysl této spolupráce je vcelku zřejmý: Virgin Atlantic je znám svojí agresivní cenovou politikou na zámořských letech, ceny letenek Virginu se vždy pohybují v průměru o 30% níže, než jaké nabízí konkurenční letečtí dopravci. Delta se tak snaží touto cestou “vetřít” do společnosti AA a UA a odebrat tak těmto dvěma v Manchesteru již zavedeným dopravcům část cestujících. Výhoda pro Virgin Atlantic je v tomto případě jasná – hlavní profit přijde z možnosti rezervovat pro své cestující lety, jež jsou operovány Deltou na území USA pod jednou letenkou, tedy může začít nabízet letenky na jedno odbavení do všech destinací, kam zalétává Delta Airlines.
Cestující budou moci využít leteckého spojení mezi Manchesterem a New Yorkem, letištěm J.F. Kennedyho od 2. Června 2015, letecké spojení mezi Heathrow a letištěm Newark v New Yorku bude aktivní od 25. Března 2015.
 

Leave a Reply