Dopravce se tak na letišti Londýn Heathrow stane dopravcem s nejvyšší nabídkou sedačkové kapacity, jež se tak dostane na údaj 47024 míst týdně. Sloty na letišti Heathrow si dopravce pronajal od Cathay Pacific.

Denní rotace letů z Dubaje na londýnské Heathrow bude i nadále obsluhována prostřednictvím strojů Airbus A380, zatímco zimní, posilové rotace, budou zajištěny prostřednictvím letadel Boeing B777-300ER. Denní rotace DBX – LHR zůstanou zachovány v nezměněné podobě, posilové rotace pak nabídnou lety DBX – LHR v úterý, středu, čtvrtek, pátek a sobotu. Celkový počet letů se tím navýší na celkových 47 letů týdně.

Nasazení posilových rotací dává v tomto případě smysl díky zvýšené poptávce cestujících, kteří v zimním období navštěvují destinace s teplejším podnebím. Dubaj patří v tomto ohledu k oblíbeným destinacím evropských cestujících v průběhu zimních sezón.

Dopravce Emirates v současné době nabízí 126 letů týdně do Londýna (Heathrow, Gatwick a Stansted), Manchesteru, Birminghamu, Newcastle a Glasgow.

Leave a Reply