Poté, co dopravce Govia Thameslink Railway Limited vyhrál soutěž na provoz dálkové trati mezi Londýnem a Brightonem, došlo i na zveřejnění plánů letiště Gatwick s železničním spojením do Londýna.


Hugh Samnor, manažer letiště Gatwick pro plánování dopravní infrastruktury tvrdí, že letiště bude do roku 2020 připravené na zvýšení kapacity dopravní obslužnosti jak v silniční, tak i v železniční infrastruktuře. V ideálním případě by tak frekvence železničních spojů mezi letištěm Gatwick a centrem Londýna dosahovala intervalu 2,5 minuty ve špičce.
Další zlepšení – co se železniční dopravní obslužnosti týče – pak kopíruje poměrně přesně představu dopravce Govia a jeho snahy o zlepšení železničního spojení mezi Oxfordem, Cambridge a Petersborough ve směru od severu Anglie k Londýnu, a dále na Gatwick a Brighton.
“Doufáme, že v roce 2020 bude více, jak 60% našich pasažerů využívat veřejné hromadné dopravy – a železnice v těchto našich plánech hraje velmi důležitou roli”, dodává Hugh Samnor.
Na tomto místě je vhodné připomenout, jak tristní je přístup magistrátu hlavního města Prahy k plánům na železniční spojení Prahy a letiště Václava Havla (Ruzyně).

Leave a Reply