Letecký dopravce flyBe, který vloni oznámil úpadek, zastavil veškerý provoz a vyhlásil bankrot, má nástupce. Firma Thyme Opco Limited, která od správce konkurzní podstaty odkoupila dostupný movitý majetek po zkrachovalé aerolince včetně názvu aerolinky Flybe, oznámila zahájení činnosti v roli nového leteckého dopravce.

Tato historka má své lehce pikantní pozadí ve faktu, že za Thyme Opco Limited stojí investiční fond Cyrus Capital – tedy firma, která odmítla poskytnout bývalým aerolinkám flyBe finanční kapitál k udržení provozu. Nový dopravce, Flybe Limited, bude mít svoji základnu na letišti Exeter (Devonshire). To, zda se Flybe podaří expandovat na jiná, regionální letiště zatím není zřejmé, informací je poskrovnu a ani na letišti v Southampton, kde byla předchozí aerolinka flyBe poměrně silná, zatím o zájmu nové aerolinky Flybe nikdo nehovoří.

Stejně tak není zřejmé, jaké destinace bude nový dopravce obsluhovat – tedy alespoň prozatím. Nic méně, přiblížit se ke stavu 50% obsluhovaných vnitrostátních linek, bude asi dosti složité.

Leave a Reply