Management londýnského letiště Heathrow se rozhodl přidat do struktury letištních poplatků nový, který se dotkne pouze cestujících na odletu.

Poplatek £8.90 (oficiálně je poplatek nazván jako United Kingdom Exceptional Regulatory Charge) bude od Dubna 2021 přidán k ceně každé letenky, zakoupené pro odlet z Heathrow. John Holland-Kaye, výkonný ředitel letiště zavedení sazby obhajuje tím, že loňský rok byl nejtěžším rokem v historii letiště Heathrow vůbec, a tento poplatek má sloužit výhradně ke zmírnění finanční ztráty, která za loňský rok dosáhla výše 2 miliard liber šterlinků.

Netrvalo dlouho, a několik hodin po oznámení zavedení poplatku se do managementu letiště tvrdě opřel předseda sdružení “Nechceme třetí ranvej”, Paul McGuinness:

Je zjevné, že letecké společnosti na celém světě si během loňského roku “sáhly” na dno. To ovšem neomlouvá neschopnost finančních manažerů letiště Heathrow, kteří odsouhlasili vyplácení dividend, zadlužili společnost vysokými půjčkami a ani nebyli schopni vytvořit dostatečně silný finanční rezervní fond. A nyní zavádí extra poplatek, který má pomoci krýt finanční ztráty? Neuvěřitelné!

Neověřené informace, jež kolují mezi znalci letecké dopravy pak naznačují, že příkladu letiště Heathrow hodlají následovat i ostatní britská letiště.

Leave a Reply