K tomuto kroku se dopravce odhodlal poté, co střepiny rozbitého čelního skla zranily strojvůdce motorové osobní jednotky.

Vzhledem k tomu, že vyšetřování incidentu ještě není zaneseno v databázi RAIB (Rail Accident Investigation Branch – obdoba naší Drážní Inspekce), nejsou známy podrobnější okolnosti mimořádné události.

Známe tak pouze základní popis celého incidentu. Během jízdy motorové osobní jednotky byla zatím neznámou osobou vhozena do čelního skla jedoucího vlaku cihla. Tvrzené bezpečnostní sklo udrželo svoji konzistenci a nedošlo k jeho úplné destrukci, přesto však drobné úlomky střepin zranily v obličeji strojvedoucího jednotky.

Pohled na poškozené sklo z kabiny strojvedoucího. Zdroj: Northern/PA

To, že dopravce považuje celý incident za závažný, dokazuje i akt v podobě vypsání finanční odměny 1000 liber šterlinků komukoliv, kdo poskytne informace, které by mohly vést k zadržení pachatele.

Oblastní ředitel dopravce Northern, Chris Jackson, k tomu řekl:

Je neuvěřitelné, že se někdo mohl dopustit takto bezohledného činu a vystavil tak jiné lidi nebezpečí. Celé to mohlo skončit s mnohem závažnějšími následky.

Díky absenci detailů o dané události není známo, o jakou jednotku se jednalo. Nicméně ze zveřejněných fotografií lze předpokládat, že se jednalo o BR Class 150, tedy třívozovou motorovou jednotku, která byla vyráběna v letech 1984-1987 britským výrobcem BREL.

Leave a Reply