Podle tiskové agentury AP (Associated Press) vyzval australský premiér Tony Abbot Rusko, aby v co nejkratší době začalo vyplácet odškodné pozůstalým obětí letu MH17.


Rusko prostřednictvím tiskového mluvčího ruského velvyslanectví v Canbeře, Alexandra Odojevského, velmi ostře odmítlo spekulace o možné účasti ruských ozbrojených sil na tragické události, v jejímž důsledku stroj Boeing B777 letecké společnosti Malaysia Airlines havaroval 29. Července 2014 nedaleko Ukrajinsko – Ruských hranic.
Odojevskyj dále dodal, že:

Neexistuje žádný důkaz, že by se Rusko jakkoliv podílelo na této tragické nehodě. Zároveň připomínáme, že doposud nebyl předložen žádný věrohodný důkaz, který by jasně prokázal, že zmíněná tragédie byla způsobena zbraní, či vojenským vybavením ruské provenience. Žádáme proto všechny zainteresované strany, aby se neprodleně podílely na vyšetření příčin této politování hodné katastrofy.

Prezident Ruska Vladimir Putin byl  požadavkem, vysloveným Abbotem na summitu v Pekingu, velmi nepříjemně překvapen a velmi ostře se ohradil proti veškerým spekulacím, jež jsou v souvislosti s uvedenou nehodou letu MH17 šířeny. Jak uvedl v reakci na Abbotovo vystoupení, neexistuje ani jeden důkaz, který by mohl spojit Rusko a onu tragickou událost.
Připomeňme, že vyšetřování tragické nehody stroje Boeing B777 Malaysia Airlines na letu MH17 dne 29.7.2014, nebylo dodnes uzavřeno.

Leave a Reply