Národní dopravce Ruské Federace, společnost Aeroflot, byla v dnešních odpoledních hodinách informována o tom, že jí bylo odebráno povolení k letům do Spojeného království.

Civil Aviation Authority dnes vyrozuměl zástupce Aeroflotu, že jejich licence pozbývá platnosti s okamžitou platností – a to až do odvolání. Dopravce samozřejmě dostal možnost dokončit lety, jež byly v daný čas buď na území Spojeného království, nebo právě do UK přilétali v souladu s letovým řádem tak, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti cestujících a posádek daných letů. Let SU2578 z Moskvy do Londýna, který odletěl z Moskvy v 10:55 moskevského času tak mohl přistát jako poslední let z Moskvy na londýnském Heathrow ve krátce po poledni.

Let byl operován letadlem Airbus A320NEO, s registrací VP-BRG. Jedná se o nový letoun, jež byl dopravci dodán v Červnu roku 2021.

Airbus A320-251N(SL) (VP-BRG)— Aeroflot Russian Airlines

Aircraft
A20N
Reg No.
VP-BRG
Age
1 year old
Model
A320
Jet engines
2
First flight
19-01-21
Registered
02-06-21
Rollout
N/A
Delivered
02-06-21
Construction No.
10180
Line No.
N/A
Series
251N(SL)
ADSHEX
42463A
Airline name
Aeroflot Russian Airlines
Owner
N/A
Track Flight Airbus A320-251N(SL) (VP-BRG) (planefinder.net)

Dopravci byl umožněn zpáteční let SU2579 z Londýna do Moskvy, s odletem ve 13:30 z Heathrow, v Moskvě přistál ve 20:00 moskevského času. Momentálně existuje pouze možnost letu mezi Velkou Británií a Moskvou s pomocí letu s přestupem v některé ze zemí, které zatím létají do Moskvy z jiných zemí – například se společností Emirates se lze do/z Londýna/Moskvy cestovat přes Dubaj.

Další sankcí, jež se dopravce Aeroflot týká, je ukončení sponzorské smlouvy mezi dopravcem a fotbalovým klubem Manchster United. Jak uvedl server Fan Nation, fotbalový klub využíval v rámci sponzorské smlouvy služeb Aeroflotu při cestách za fotbalovými zápasy. Smlouva mezi Manchester United a Aeroflotem trvá od roku 2013. Současná smlouva vyprší v Dubnu tohoto roku, a dle vyjádření výkonného ředitele klubu Richarda Arnolda, majitelé klubu se rozhodli – vzhledem k současné situaci mezi Ruskou Federací a Ukrajinou – tuto smlouvu neprodloužit.

Leave a Reply