Britské ministerstvo dopravy doufá, že v tomto veřejném připomínkovém řízení nasbírá co nejvíce podnětů od odborníků z řad dopravy i cestující veřejnosti, ke kvalitě služeb, jež jsou v rámci franšízy provozovány.


Administrací veřejného připomínkového řízení bylo pověřeno sdružení Rail North, v němž jsou zastoupeni jak dopravci, tak i města a obce, jihž se dotýká provoz na pronajatých tratích TransPennine Express a Northern Rail.
Franšízu k provozování osobní železniční dopravy nyní drží dopravce First TransPennine Express, jehož vlastníky jsou First Group a Keolis UK. First TransPennine Express zajišťuje dopravu v části severní Anglie a části Skotska. Hlavním hubem (terminálem) je severo-anglické město Manchester, z něhož pak vycházejí tři hlavní dopravní větve: Severní TransPennine spojuje Liverpool a Newcastle, Jižní TransPennine spojuje Manchester (Letiště) a Cleethorpes a třetí větví je pak Severozápadní TransPennine, která spojuje Manchester a Edinburgh.
V oučasné době je doprava na těchto tratích zajišťována dieselovými soupravami BR (British Rail) řady (Class) 158, BR Class 175 Coradias a BR Class 185 Desiros. Třetí jmenovaná souprava byla – navzdory modernímu exteriéru i interiéru – velmi často kritizována ze strany cestujících, jako jednotka zcela nevhodná na delší úseky.

Leave a Reply