Speciálním letem mezi Toulouse a Paříží dne 18. března 2015, jehož se zúčastnili zástupci Air France a jejích zákazníků, byl uveden do provozu první letoun A319 se zcela novou podobou kabiny pro cestující.

Z pohledu cestujících je nejvýznamnější změnou zavedení nových polohovatelných sedadel, vyráběných v Irsku společností OEM (Original Equipment Manufacturer) B/E Aerospace a nového osvětlení v kabině.

 

Celkový pohled na nový interiér kabiny

Celkový pohled na nový interiér kabiny

Nová kožená sedadla jsou o 1,5 centimetrů širší, mají odnímatelné područky a nastavitelný podhlavník. Vyššího pohodlí je dále dosaženo tím, že pod koženým povrchem je v zádové části sedačky další, vysoce pružná a přizpůsobivá vrstva. Výhodou nových sedaček je životnost, která dosahuje až dvojnásobku oproti původním sedadlům, což znamená, že budou vyžadovat výměnu jen každých zhruba osm let.
Detail nového typu sedačky

Detail nového typu sedačky

Dalším významným prvkem v rámci tohoto faceliftu je  zavedení nového systému LED osvětlení v kabině, které umožňuje volit ze tří kombinací barevného odstínu a mělo by být jasnější, což dále zvýší pohodu při cestování.
Air France plánuje, že do léta 2016 by měla novým interiérem vybavit všech 49 středně traťových letadel, což znamená instalaci celkem 7 400 sedadel. Výměnu bude zajišťovat společnost Air France Industries a bude trvat mezi pěti a dvanácti dny u každého letadla. Nový interiér si ovšem vyžádá i nemalé finanční prostředky. Air France počítá s náklady kolem padesáti miliónů EUR, zhruba tedy milión na každé letadlo. S novým interiérem se cestující budou setkávat stále častěji setkávat na linkách Air France z letiště Charlese de Gaulla do Evropy, na střední Východ a do severní Afriky.

1 Komentář

  • tedy! ani jsem netušil, že máme v systému tenhle článek! takhle to přede mnou tajit 😀 jinak paráda, interiér vypadá o dost líp, než to, co lítá v současné době…

Leave a Reply