Závod Iveco Czech Republic a.s. dodá 160 nových vozů Iveco Crossway pro belgického operátora De Lijn, který je organizátorem autobusové a tramvajové dopravy pro některé regiony v Belgii.


Vůz Iveco Crosswayy LE (v ČR znám pod označením Irisbus Crossway LE) je částečně nízkopodlažním autobusem, který je určen pro meziměstskou autobusovou dopravu. Specializovaný magazín Busportál popsal Iveco Crossway LE následovně (přesná citace ze stránek magazínu Busportál):

Nový městský autobus vhodně doplňuje nabídku plně nízkopodlažních městských autobusů Citelis – Crossway LE je na rozdíl od tohoto autobusu nízkopodlažní pouze v přední polovině vozidla, což umožňuje nabídnout cestujícím maximum komfortu při nastupování (včetně kneelingu, tj. naklonění na zastávce na výšku vstupu 265 mm vpředu a vzadu) a současně zachovat cenovou dostupnost autobusu pro jeho provozovatele. Vývoj byl od počátku formován plněním parametrů, na nichž stály úspěchy městských autobusů Karosa B 900 – nízkých nákladů, spolehlivosti a životnosti – i úspěchy nových autobusů Arway a Crossway – ohleduplnosti k životnímu prostředí, bezpečnosti, komfortu a snadnému přístupu.

 

iveco crossway le de lijn

Interiér autobusu Iveco Crossway belgického operátora De Lijn, autor: DEBA TRUCKS, http://www.deba-trucks.com

Leave a Reply