Nepříliš podstatná, avšak přesto zajímavá zpráva dorazila na redakční email. Britský dopravce British Airways totiž od května letošního roku začne létat z letiště Stansted do čtyř oblíbených dovolenkových destinací: Fara, Ibizy, Malagy a Palmy de Malorca.


Embraer_ERJ-190Vzhledem k faktu, že na tyto lety budou nasazovány stroje Embraer 190 s kapacitou 98 míst ve třídě Euro/Club Traveller, jež British Airways běžně využívají na linkách své dcery BA City Jet z londýnskího City; lze předvídat, že BA budou mít o něco snažší pozici oproti konkurentům Ryanair a easyJet, kteří na svých letech využívají stroje Airbus A320 (easyJet) či Boeing 737 (Ryaniar). U těch je kapacita takřka dvojnásobná – a i když obě zmíněné nízkonákladovky budou konkurovat zejména cenou, lze očekávat zajímavý cenový souboj.
British Airways totiž deklarují, že cena začne na £49 za jednosměrnou letenku včetně poplatků a základního občerstvení během letu – což je rozhodně zajímavá a konkurenceschopná cena. Už jen díky faktu, že konkurenti sice dokáží nabídnout cenu o zhruba 10 liber šterlinků nižší, avšak se započtením všech poplatků, jež jsou u nízkonákladových dopravců samozřejmostí, se ceny British Airways mohou velmi rychle stát základním faktorem pro změnu dopravce. Dalším možným argumentem pro změnu dopravce může být fakt, že British Airways nebudou na uvedených letech uplatňovat poplatek za rezervaci sedadla u cestujících, kteří cestují pouze s příručním zavazadlem.
Při cvičné rezervaci jsem byl příjemně překvapený nejen tím, že cena za první segment byla ještě nižší, než cena avizovaná v tiskové správě letiště Stansted, ale dokonce i zpáteční cena se držela na velmi příjemných £45 – a to je již hodně zajímavá nabídka.
 

Leave a Reply