Je to tak: Češi patří ke světové špičce, co se chalupaření týče. V dobách před rokem 1989 bylo více méně nepsaným pravidlem, že v pátek odpoledne nastal hromadný přesun populace z městských aglomerací směrem na venkov, kde se občané, unavení budováním socialismu, věnovali oddechovým činnostem – jako například pletí zeleninových záhonků, zdokonalování luxferových stěn venkovských haciend, stavbě udíren a tak podobně.

Otázkou pak je, zda se opravdu jednalo o onu romantiku, po které tak toužili. Nevíte? Tak si zkuste představit toto:

Jasně, na první pohled nic extra – prostě jen luxusně vyhlížející malý obývací část nějaké chaty, spolu s částí kuchyňského prostoru. No a?
Dobrá, popojedeme… Co toto?

Ale no tak… Zase ten samý styl. Prostě luxusně vypadající ložnice, jak z hotelové prezentace… (Mimochodem, ona noticka o hotelové prezentaci tu má svůj význam, ale o tom až za chvilku)… Dobrá tedy, pojďme se posunout o další kousek vpřed:

No jasně, to je zbytek onoho kuchyňského koutu. Fajn, a co jako??
Moment. Něco je špatně. Ta postranní ulička…
Co to tedy je? Mobilní domek? Ne? OK, je čas přidat trocha páry. Doslovně:

Jaj, lokotka. No a co na tom? Párovek můžeme vidět kdekoliv na světě miliony. Takže co?? … … … Moment.
Co ten barák, co je na fotce umístěný vpravo? Proč to vypadá – podle křížové železné výztuhy – jako starý železniční vagon? To má být jako… … No to si asi děláš srandu 😀 To jako vážně?

Vážně: vítejte v rekreačním železničním voze, The Railway Carriage, který lze najít v hrabství Somerset na jihozápadě Anglie, a který je součástí areálu West Somerset Steam Railway.

Precizně zrekonstruovaný železniční osobní vůz je v současnosti nabízen prostřednictvím AirBnb a internetových portálů, jako je CoolStay.com k pronájmu. Ať již pro víkendové, či dovolenkové termíny. Cena? No… stylová: od £495 mimo sezónu na týden.
Pokud se rozhodnete obětovat onu částku za poněkud nevšední zážitek, můžete očekávat – mimo jiné – i občasný průjezd vlaku, vedeného parní lokomotivou:

Pokud vás napadlo, že ony “občasné průjezdy” asi nebudou mít úplně ideální vliv na čistotu  vaši, či vašich (případných) ratolestí, nezoufejte. Vagón je vybaven vcelku solidním sprchovým koutem:

No a pokud si hodláte postesknout, že na Vaší letní chaloupce máte nadzemní bazén z Mountfieldu, tak fajn, tady ho budete mít taky – byť tento pravděpodobně není z Mountfieldu:

Pokud to shrnu vše dohromady, vychází z toho docela nadějný tip na zajímavou dovolenou: pobyt v železničním voze plus historická železnice přímo za plotem – ideální pro rodinu, jejíž ratolest(i) se identifikuje(í) jako “šotouš(i)“.
A že si příznivci párovek a starších motoráčků užijí své, o tom není pochyb:

A ještě všechny fotky pohromadě:

Leave a Reply