Ve stejný den, kdy prezident Xi Jinping, generální tajemník KS ČLR, navštívil ošklivými kapitalisty vlastněnou továrnu Boeingu v americkém Everettu, se na stejném místě – nic méně v pozadí, odehrál docela slušný obchod.

Zástupci společnosti China Aviation Supplies Holding Company podepsali dohodu o budoucím nákupu 300 kusů letadel značky Boeing v různých modifikacích.

Předběžné a nijak neověřené zprávy prozatím naznačují, že z uvedeného počtu by 190 kusů mělo být v provedení Boeing 737 a mnohem tišším hlasem pak médii pluje informace, že 50 kusů by mohlo být v provedení wide-body, tedy v úvahu přicházejí typy Boeing 767, Boeing 777 a Boeing 747-8.
Sluší se připomenout, že ze stejné země, o níž se zde zmiňujeme, pochází i aerolinky Hainan Airlines, které před týdnem začaly rozlétávat pravidelnou dálkovou linku mezi Prahou a Pekingem:

A jakkoliv netušíme, jak se cítí představitelé Čínské Lidové Republiky při pomyšlení, že jim “v hangáru” parkují stroje, vyrobené v prostředí odporného kapitalismu; víme s jistotou, že pro Boeing je to dost dobrý obchod.

Leave a Reply