23 září, 2021

Zajímavosti ze světa dopravy

Čínská společnost CASHC objedná 300 kusů letadel od výrobce Boeing

Ve stejný den, kdy prezident Xi Jinping, generální tajemník KS ČLR, navštívil ošklivými kapitalisty vlastněnou továrnu Boeingu v americkém Everettu, se na stejném místě – nic méně v pozadí, odehrál docela slušný obchod.

Zástupci společnosti China Aviation Supplies Holding Company podepsali dohodu o budoucím nákupu 300 kusů letadel značky Boeing v různých modifikacích.

Předběžné a nijak neověřené zprávy prozatím naznačují, že z uvedeného počtu by 190 kusů mělo být v provedení Boeing 737 a mnohem tišším hlasem pak médii pluje informace, že 50 kusů by mohlo být v provedení wide-body, tedy v úvahu přicházejí typy Boeing 767, Boeing 777 a Boeing 747-8.
Sluší se připomenout, že ze stejné země, o níž se zde zmiňujeme, pochází i aerolinky Hainan Airlines, které před týdnem začaly rozlétávat pravidelnou dálkovou linku mezi Prahou a Pekingem:

A jakkoliv netušíme, jak se cítí představitelé Čínské Lidové Republiky při pomyšlení, že jim „v hangáru“ parkují stroje, vyrobené v prostředí odporného kapitalismu; víme s jistotou, že pro Boeing je to dost dobrý obchod.

%d bloggers like this: